K, 27.09.2023

Kommentaar: kui ei sünni esimest last, siis pole lootustki,et sünniks kolmas laps

Priit Lomp
, riigikogu majanduskomisjoni esimees, SDE
Facebook
Comments
Raha.
Raha. Foto: Arvo Meeks

Valimiseelsetel kohtumistel kerkisid ikka jälle teemaks peretoetused, nende suurus ja edasine saatus. Avaldasin toona arvamust, et uuenduskuuri läbinud toetused on laste ja eri suuruses perede suhtes äärmiselt ebaõiglased, lisades sinna juurde kohe kõhkluse, et praktikas juhtub väga harva, et mõnda toetust vähendatakse.

Nüüd on korrigeerimine kavas, mis on igati põhjendatud, sest sellisel viisil laste «hinnastamist» ei saa pidada ei ausaks ega õiglaseks.

Ühe lapsega pere puhul panustab riik praegu lapse kohta 80 eurot ja kahe lapse puhul samuti 80 eurot lapse kohta kuus. Aga kui peres on kolm last, siis iga laps saab riigilt 303 eurot kuus. Nelja-, viie- või kuuelapseliste perede puhul on vastavalt tegu 252 euro, 222 euro või siis 201 euroga lapse kohta. Mõelgem veel arvudele. Aprillist alates on Eesti keskmine pension 700 eurot kuus. Pension on teatavasti enamiku pensionäride ainus sissetulekuallikas ja kuidagi ei saa pidada ka meie eakate suhtes õiglaseks, et samal ajal toetab riik enam kui 900 euroga kolme lapsega peresid, kus reeglina on kaks palgasaajat.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles