K, 27.09.2023

Seebikarbirallil kohtusid entusiastid ja tulevased mehaanikud

Facebook
Comments
01.06.2023. Kadrina, Lääne-Virumaa FOTOL: seebikarbi ralli, Kadrina keskkool, Kadrina laululava, Karl Meos, isevalmistatud sõidukid. FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja.
01.06.2023. Kadrina, Lääne-Virumaa FOTOL: seebikarbi ralli, Kadrina keskkool, Kadrina laululava, Karl Meos, isevalmistatud sõidukid. FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja. Foto: Marianne Loorents

Kadrina laululava kõrvalt paraja kaldega tänavalt vuras alla vineerist politseiauto: tuled vilkusid ja sireen huilgas. Mäe all tõmbas juht hooga pidurit ning puidust rest kündis asfalti. "Pidurid on päeva parimad. On näha ja on kuulda," kiitis päevajuht ja seebikarbiralli üks korraldaja Karl Meos.

Tõepoolest, pidurdamise krobinat oli kuulda ka mäe otsas asunud stardikoridoris. Tänasel lastekaitsepäeval sõitsid Kadrinas juba teist korda toimunud seebikarbirallil võidu isetehtud sõidumasinad.

"Võistlejad, valmis olla, tähelepanu, läks!" saatis Kadrina keskkooli töö- ja tehnoloogiaõpetaja Karl Meos järgmised võistlejad teele. Käsil oli parasjagu täpsussõit. Stardist finišini pidi kulgema minutiga. Mida täpsemini, seda parem. "Võta hoogu maha!" hõikas ühe imemasina kaassõitja kella vaadates juhile. "Pidurid on põhjas," nentis juht ning sõit mäest alla kogus järjest kiirust.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles