Porkunis aidati üle tee tuhandeid sigima minevaid konni

Kevin Volter
Copy
Porkunis kasutasid laisemad konnad liigikaaslaste abi ning teeületus tehti sedaviisi.
Porkunis kasutasid laisemad konnad liigikaaslaste abi ning teeületus tehti sedaviisi. Foto: Ain Liiva

Tänavusel kevadisel konnarändel aidati sigima rekordilised 29 926 kahepaikset. Vabatahtlike visa tegevus aprillis ja mais võimaldas järglasi saama suunduda ligi 30 000 konnal, mida on pea kolmandiku jagu enam kui varasematel aastatel.

Kõige rohkem aidati kahepaikseid Porkunis Lääne-Virumaal – 8654 kahepaikset. Järgnes Põltsamaa 6303 kahepaiksega. Need kaks on läbi aastate olnud paigad, kus sigima aidatakse kõige enam konni. Assaku–Jüri tee Rae vallas 2795 ja Sillamäe 2571 sigima aidatud kahepaiksega on samuti tunnistus vabatahtlike visast tööst. 

Kahepaiksete massilisel kevadrändel hukkub tiheda liiklusega lõikudes kuni 95 protsenti teed ületama asunud konnadest. "Kui arvestada, et kahepaiksete kullestest saavad ise sigimisküpseteks konnadeks vaid 1–2 protsenti, siis on tänavune konnarekord ütlemata rõõmustav tulemus," ütles projekti "Konnad teel(t)" eestvedaja Kadri Aller. "Täname kõiki, kes kahepaikseid märkasid, aitasid ja meile ka enda konnatalgute tulemustest teada andsid. Ilma kohalike konnasõpradeta ei oleks sellised rekordilised tulemused võimalikud," lisas Aller.

Tagasi üles