K, 4.10.2023

Galerii ⟩ Tapal vändatakse üle poolesaja hukkunuga draamaseriaali

Facebook
Comments
Filmis osalevad ka päriselus oma ala spetsialistid. Kolmapäeval olid kohal demineerijad, kes stsenaariumi järgi õnnetuspaika kontrollima olid tulnud.
Filmis osalevad ka päriselus oma ala spetsialistid. Kolmapäeval olid kohal demineerijad, kes stsenaariumi järgi õnnetuspaika kontrollima olid tulnud. Foto: Ain Liiva

Soome väikelinn. Kahe rongi kokkupõrge. 64 hukkunut. Tekib küsimus, miks see peaks maakonnalehe lugejat üldse puudutama. Aga seetõttu, et kirjeldatud sündmus on lühikokkuvõte uuel aastal linastuvast Soome suurseriaalist, mille põhiosa filmitakse Tapal.

Kolmapäeva pärastlõunal, mil Virumaa Teataja tiim võtteplatsil viibis, oligi parasjagu stsenaariumi järgi käsil päev pärast õnnetust, kui uurijad leiavad sündmuskohalt esemeid, mis äratavad neis kahtlust. Sest tegu on asjadega, mis kohe kindlasti ühe õnnetuspaiga juurde kuuluda ei tohiks. 

Ettevalmistused võteteks Operaili Tapa depoo territooriumil algasid aprillis ning suurem hoog sai sisse maikuus. Filmimisega alustati juuni esimesel reedel. "Seconds" räägib õnnetusjuhtumite uurijast Marita Kailast, kes asub uurima ühes Soome väikelinnas juhtunud traagilise rongiõnnetuse tagamaid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles