T, 26.09.2023

Päästjad kontrollivad tuleohutusest kinnipidamist

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Lõkke tegemisel tuleb järgida ohutusnõudeid.
Lõkke tegemisel tuleb järgida ohutusnõudeid. Foto: Margus Ansu

Ida- ja Lääne-Virumaa päästjad kontrollivad sel nädalavahetusel tuleohutusest kinnipidamist.

Ilmateenistuse prognoosi järgi tuleb saabuval nädalavahetusel kuiv ja suvesoe ilm ning looduses on tuleoht väga suur. Põlengute ennetamiseks kontrollivad kahe maakonna päästjad 9.–11. juunil piirkonnas tuleohutusest kinnipidamist.

Alates reede õhtust patrullivad Ida- ja Lääne-Virumaa päästjad oma väljasõidupiirkondades, et veenduda ohutusnõuete täitmist lõkete tegemisel ja grillimisel. Eesmärk on ära hoida ulatuslikke maastikupõlenguid ja suurendada elanike teadlikkust looduses tule tegemise ohutusnõuetest kinnipidamisest. Päästjad jälgivad ohutust ka suvilapiirkondades, puhkealadel ja metsamajade juures.

Päästemeeskonna juhtidel on õigus ohutusnõuete rikkujaid trahvida. Lühimenetlusega määratud trahv on mõjutusvahend, millega elanikke ohutusnõudeid täitma suunatakse. Ohutusnõuete eiramise eest on trahvisummaks 40 eurot.

Iga lõkkepõletaja peab tagama, et tuli loodusesse või hoonetele ei leviks. Selleks tuleb teha lõke hoonetest eemale, arvestada tuule suuna ja tugevusega, puhastada lõkkeaseme ümbrus kuivast taimestikust ja piirata see võimaluse korral kivide või mullaga.

Lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu ning pappi ja paberit. Mööblit, immutatud või värvitud puitu, rehve, kaableid, plasti, riideid ja ehitusjäätmeid ei tohi lõkkesse visata, kuna nende põletamise korral on tegemist otsese looduse ja inimeste mürgitamisega.

Lõket ei tohi kunagi jätta järelevalveta ja enne lõkkekohast lahkumist tuleb veenduda, et see on täielikult kustunud.

Lõkke juures tuleb hoida käepärast esmased kustutusvahendid – näiteks käsikustutid, ämbrid veega või survestatud veevoolik.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles