Jaanipäev möödus päästjatele rahulikult

Copy
Möödunud ööpäeval said päästjad üle Eesti ühtekokku 72 väljakutset, millest 46 olid seotud jaanitulega.
Möödunud ööpäeval said päästjad üle Eesti ühtekokku 72 väljakutset, millest 46 olid seotud jaanitulega. Foto: Arvo Meeks

Möödunud ööpäeval said päästjad üle Eesti 72 väljakutset, millest 46 olid seotud jaanitulega. Enamikul juhtudel oli tegemist siiski ohutult tehtud lõkkega.

Lisaks korraldasid nii kutselised kui ka vabatahtlikud päästjad ligi 100 lõkkepatrulli.

Päästeameti kriisivalmiduse talitluse juhataja Erkki Põllu sõnul olid inimesed enamasti teadlikud tuleohtliku aja reeglitest ning käitusid vastutustundlikult. "Päästjad tuvastasid küll mitmeid lõkkeid ja grille, mis hoolimata tuletegemise keelust metsa või RMK alale tehtud oli, kuid mis pärast selgitustööd kustutati," ütles Põld.

Kokku sõitsid päästjad möödunud ööpäeval välja 72 korral. Suuremaid maastikupõlenguid ei olnud. Kahel korral oli lõkkest põlema läinud ümbritsev kulu, kuid põleng saadi kiiresti kontrolli alla ja suuremat kahju ei sündinud. Lisaks tegid päästjad terve jaanilaupäeva jooksul üle Eesti ligi 100 lõkkepatrulli, mille käigus tuvastati mitmeid väiksemaid rikkumisi, kuid enamasti lahenesid need rahulikult ja päästjate korralduste peale lõkked kustutati või toodi juurde puuduvad kustutusvahendid.

Jaanipüha aga jätkub ja hoolimata vihmavalingutest on suur osa Eestist endiselt suure või äärmiselt suure tuleohuga piirkond. "Kui maapind ümberringi kuivusest krõbiseb ja kui ka veel tuul peaks puhuma, tuleb lõkke tegemine edasi lükata," kõneles Põld.

Alates 14. juunist kehtib üle kogu Eesti tuleohtlik aeg ning ulatuslike tulekahjude vältimiseks on metsa- ja muu taimestikuga ning turbapinnasega aladel keelatud lõkke tegemine, grillimine ja suitsetamine. Lahtise tule tegemine on tuleohtlikul ajal keelatud ka RMK metsaaladel. Jaanituld tohib teha vaid äärmises ettevaatlikkuses oma koduhoovis, aga mitte metsas.

Tagasi üles