Krossipaar jäi MM-sarjas napilt esikümnest välja

Kevin Volter
Gordejev ja van de Wiel asuvad peale viimast sõitu külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistluste üldtabelis 16. kohal. Foto: Erakogu

Külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistluste sari jätkus nädalavahetusel kuulsal Lommeli krossirajal Belgias. Raskel liivarajal tulid ainsa Eesti paarina võistelnud Gert Gordejev ja Aivar van de Wiel etapi kokkuvõttes 11. kohale.

Laupäevane kvalifikatsioonipäev ei õnnestunud neil just kõige paremini. A-grupi ajasõidus suudeti 14 paari seas välja sõita kümnes ringiaeg. Paremini ei läinud ka kvalifikatsioonisõit ise. Stardist saadi minema üheteistkümnendana ja kogu sõidu jooksul püsisidki mehed samal positsioonil. Viimasel ringil jäid ühed konkurendid tehniliste probleemide tõttu raja äärde ja tänu sellele lõpetati sõit kümnendana. See aga tähendas, et põhisõitudesse starditi teisest reast.

Pühapäeval toimunud põhisõitudes olid meie mehed paremas vormis. Avasõidus asusid Gordejev ja van de Wiel stardi järel 18. kohale. Vahepeal langeti juba küll 19. kohale, kuid sõidu teine pool õnnestus väga hästi ja mehed tõusid lõpuks 12. kohale. Sõidu võitsid avaringil alles 22. kohal olnud Etienne Bax ja Ondřej Čermák (Holland/Tšehhi). Teisena lõpetasid Justin Keuben ja Dion Rietman (Holland) ning kolmandana Brett Wilkinson ja Joe Millard (Suurbritannia).