Halliku kossupoisid esindavad Eesti koondist Põhjamaade meistrivõistlustel

Kevin Volter
Reinar Halliku korvpallikooli kasvandik Andries Kivimägi (15) viskas Paide Viking Window vastu 20 punkti. Foto: Siim Semiskar

Eesti U16 noormeeste korvpallikoondis alustas Soomes toimuvatel Põhjamaade meistrivõistlustel turniiri kindla võiduga, alistades Taani eakaaslased 98:83. Koondisesse kuuluvad kaks Reinar Halliku korvpallikooli mängijat, kes esimeses kohtumises ka mänguaega teenisid.

Kui poolajapausiks oli Eesti koondis veel tagaajaja rollis seisuga 47:50, siis teine poolaeg võideti 51:33 ja lõpptulemuseks jäi Eesti võit seisuga 98:83. Eesti koondis tabas lausa 14 kaugviset ning ka lauavõitlus jäi 48:31 Eesti kasuks.

Algkoosseisu kuulunud Halliku korvpallikoolis mängiv Andries Kivimägi viibis platsil pea 17 minutit ning viskas selle ajaga 6 punkti, võttis 3 lauapalli ja tegi 4 pallikaotust. Pingilt mängu sekkunud Karel Pärnpuu 12 minutiga kätt valgeks ei saanud, kuid tegi selle ajaga neli isiklikku viga.