Käsipallikoondis lõpetas Euroopa meistrivõistlused võidukalt

Kevin Volter
Käsipall.
Käsipall. Foto: Marko Saarm

Käsipalli U17 koondis, mis koosnes eranditult vaid noormeestest, kel sünniaasta 2006, osales 3.–7. juulil esmakordselt Euroopa lahtistel meistrivõistlustel Rootsis Göteborgis. Nüüdseks on mängud peetud ja koondise lõplik koht viimase mänguga, kus vastaseks oli Norra, selgunud.

Eesti koondis alustas Norra vastu südikal. Mäng kulges punkt punktis, kuni Norra koondis tegi esimese poolaja keskel vahespurdi ja seis oli Eesti poolt vaadatuna 7:11. Eestlased suutsid vahet vähendada ning riietusruumi mindi seisul 10:14.

Teise poolaja algus oli meile resultatiivne. Poolaja keskpaigaks vaatas tabloolt vastu viigiseis 17:17. Viik püsis pikalt, kuni SK Tapa mängija Aleksandr Vassiljuk viis eestlased 22:21 ette. Vassiljuk kasvatas edu veelgi ning edasi kulges mäng Eesti juhtimisel kuni lõpuvileni. Norra koondis alistati tulemusega 28:25.