Merili Sirvel krooniti kodurajal Eesti meistriks maastikurattasõidus

Kevin Volter
Merili Sirvel ületas finišijoone esimesena ja krooniti kodurajal Eesti meistriks. Foto: Tarmo Haud

Täna toimunud Bosch Eesti maastikurattasarja 9. hooaja neljanda etapi, 21. Rakvere rattamaratoni 66 km pikkuse XXL-sõidu, mille raames selgitati välja ka käesoleva aasta Eesti meistrid maastikurattamaratonis, võitsid Oskars Muiznieks ja Merili Sirvel. Tänase jahedapoolse ilmaga kogunes Rakverre üle 600 ratturi, lisaks mõõduvõttudele kolmel võistlusdistantsil toimusid ajavõtuta lastesõidud.

Naiste sõidus sai eest ära kolmik koosseisus Merili Sirvel, Mari-Liis Mõttus ja Janelle Uibokand. Sama kolmik püsis koos kuni finišini, mis õnnestus kõige paremini n-ö koduradadel sõitnud Merili Sirvelil. Sama aja 3.26.55 juures sai teise koha Janelle Uibokand ning kolmanda Mari-Liis Mõttus. Samas järjestuses jagati ka Eesti MV medalid.

"Ma ei tundnud ennast kõige teravamana, tundus, et teised liiguvad paremini. Aga lõpus panin nii, nagu torust tuli. Ja tuli ära!" sõnas naiste sõidu võitja ja värske Eesti meister Merili Sirvel.