/nginx/o/2023/08/23/15542357t1h476f.jpg)
Virumaa Teataja toimetusele tehti 7. augustil pommiähvardus, mille käigus evakueeriti Rakvere Kroonikeskusest kõik inimesed. Nüüdseks on ähvarduse teinud isik kindlaks tehtud ja tema suhtes algatatud kriminaalmenetlus.
Rakvere politseijaoskonna menetlusgrupi juhi Key Paju sõnul tehakse pommiähvarduse teinud isik või isikud üldjuhul kindlaks suhteliselt kiiresti. "Senine praktika näitab, et hiljemalt ööpäeva jooksul. Kui pommiähvarduse teinud inimene on teada, siis tema suhtes alustatakse kriminaalmenetlus ning ta peetakse tavaliselt esialgu 48 tunniks kahtlustatavana kinni," rääkis Paju.
Kahe ööpäeva sees tehakse vajalikud menetlustoimingud ja otsustatakse, kas inimesele on vaja näiteks arstlikku kontrolli, kas on tarvis isik vahistada või vabastatakse ta peale esmaseid menetlustoiminguid.
"Karistus sõltub suuresti inimese taustast ja karistusregistrist. Kui isikul on kehtivaid kriminaalkaristusi, siis tuleb ka sellele vastav karistus," rääkis Paju, kelle sõnul Lääne-Virumaal õnneks ühtegi sariähvardajat pole. "Pigem tehakse pommiähvardusi siiski harva, on olnud ka aastaid, kus pole ühtegi juhtumit registreeritud," märkis Paju.
Karistusseadustiku § 263 lg 1 p 2 kohaselt määratletakse pommiähvardust kui avaliku korra rasket rikkumist. Seadus näeb sellise teo eest karistusena ette rahatrahvi või kuni viieaastast vangistust.
Riigi Teataja andmetel karistati Lääne-Virumaal viimati pommiähvarduse tegemise eest 21-aastast Sven Martinit. Mullu 15. jaanuaril helistas mees enne kella kolme öösel anonüümseks jäänud teenindusjaama telefoninumbrile ja teavitas klienditeenindajat, et hoone vasakusse tiiba on paigaldatud pomm. Mees sai karistuseks üheaastase tingimisi vangistuse pooleteiseaastase katseajaga.