K, 6.12.2023

Õppusele Ussisõnad oodatakse osalema ligi 10 000 reservväelast

Merly Raudla
Copy
Õppusel Ussisõnad osalevad ka reservväelased, kellest osal on ajateenistusest möödas üle kümne aasta.
Õppusel Ussisõnad osalevad ka reservväelased, kellest osal on ajateenistusest möödas üle kümne aasta. Foto: Kaitsevägi

Järgmisel nädalal algava õppuse Ussisõnad logistiline tagamine on pärast taasiseseisvumist üks suuremaid kaitseväe logistilisi operatsioone, kus kaitseväe toetuse väejuhatuse ülesandeks on varustada ligi poole miljoni ühiku varustuselemendiga pea 10 000 maakaitseüksuse reservväelast.

Toetuse väejuhatuse jaoks algasid ettevalmistavad tegevused õppuseks Ussisõnad juba käesoleva aasta algusest. "Selle aja jooksul on tulnud ette suuri väljakutseid, kuid nendega on varustuspataljoni meeskond seni hästi hakkama saanud," ütles toetuse väejuhatuse staabiohvitser major Tanel Kurisoo ja lisas, et üheks suurimaks väljakutseks on varustuselemendid – nende ettevalmistamine õppusele tulijatele. "Seni on minu meeskond suutnud teha selles osas suurepärast tööd ja ma usun, et nad ei murdu ka järgneva paari-kolme nädala jooksul, mis on ilmselt selle õppuse kõige pingelisemad."

Olulist rolli varustuse komplekteerimisel mängivad toetuse väejuhatuse varustuspataljoni ajateenijad. Nende töö tulemus tagab, et üksustes kaste avades negatiivseid üllatusi ei tekiks ning reservväelased saaksid õppusel osaleda kvaliteetse varustusega. Lisaks tuleb toetuse väejuhatuse varustuspataljonil vastutada kõige eest alates relvastusest, laskemoonast ja kütusest kuni erivarustuseni.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles