Märgi oma selle suve lemmik supluskoht Eesti kaardile

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Võsu rannas naudib rahvas päikest ja merd.
Võsu rannas naudib rahvas päikest ja merd. Foto: Vladislav Musakko

Maaamet kutsub oma selle suve meeldejäävaimat ujumiskohta kaardile märkima, et salvestada suveelamused ka järgmiseks aastaks.

Kaarti saab vaadata SIIT ja ujumiskoha märkimine on ülilihtne: kaardirakenduse paremal ääres tuleb valida "Tagasiside" tööriist, klikkida supluskoha asukohal kaardil ja valida teate liigiks "Märgi lemmik ujumiskoht". Teiste suplejate rõõmuks võib juurde kirjutada supluskoha nime või kommentaari. Supluskohast võib lisada ka pildi. Kaardirakenduse tööriista juhend on nähtaval Maaameti geoportaali uuel abi ja juhiste lehel.

"Üleskutse eesmärk on julgustada inimesi meie kaardirakendusi kasutama, aga samuti anda Eesti inimestele kaardi näol praktiline ja mugav vahend uute supluskohtade avastamiseks ja enda lemmikute teistega jagamiseks," sõnas Maaameti ruumiandmete büroo peaspetsialist Ann Rehemaa. "Eestis on nii palju piltilusaid järvekesi ja metsikuid randu, et minu jaoks on suviti uute ujumiskohtade leidmine juba omaette hasart. Samas on kaardilt vahva näha ka seda, millised veekogud või rannad on paljude lemmikud, seega tasub enda "knopka" kaardile panna ka siis, kui keegi on sinu lemmiku juba ära märkinud."

Ujumiskohti saab kaardile märkida kuni 10. septembrini. Seejärel teeb Maaamet kokkuvõtte populaarsematest ujumiskohtadest. Lisaks uutele ujumiskohtadele tasub supluskaardi vasakul paneelil sirvida ka teisi ujumisega seotud kaardikihte. Näiteks on võimalik kaardil kuvada ka supluskohtade veekvaliteeti terviseameti viimase seisuga.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles