Pühapäev on pilvine, uuel nädalal võib taas minna soojaks

Copy
Toonekurg teeb selle suve viimaseid lende.
Toonekurg teeb selle suve viimaseid lende. Foto: Karl Adami

Uue nädala ilmapilt vajab jooksvalt täpsustamist, sest mudelarvutused muutuvad tihti, kuid esialgsetel andmetel tuleb arvestada vihmavõimalusega ja 24 kraadini kerkivate päevaste õhusoojamaksimumidega.

Pühapäeva ennelõunal on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, võib olla äikest. Pärastlõunal edela poolt alates pilvisus hõreneb ja sajuvõimalus väheneb. Puhub lõunakaaretuul 2–7 m/s. Pärastlõunal pöördub Lääne-Eestis läänekaarde, õhtul on tuul nõrk ja muutlik. Sooja on 18–24 kraadi.

Peipsi järvel puhub lõunakaaretuul 2–7 m/s, õhtul on tuul nõrk ja muutlik. Lainekõrgus on kuni 0,6 meetrit. Sajab hoovihma, kuid õhtul sajuvõimalus väheneb. Nähtavus on hea või mõõdukas. Sooja on 20–22 kraadi.

Ööl vastu esmaspäeva on muutliku pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma ja tekib udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1–6 m/s. Hommikul pöördub tuul idakaarde ja tugevneb, puhudes 3–8, puhanguti 11 m/s. Sooja on 12–18 kraadi. Esmaspäeva päeval on pilves, Ida-Eestis aga selgimistega ilm. Vihmasadu levib Liivi lahe ümbrusest ja saartelt põhja-kirde suunas üle maa. Esineb äikest ja kohati on sadu intensiivne. Tuul tugevneb 6–12, puhanguti 15, rannikul kuni 18 m/s. Pärastlõunal pöördub saartelt järk-järgult loodesse ja läände ning tugevneb veelgi, puhudes 9–15, puhanguti kuni 23 m/s. Sooja on 17–24 kraadi.

Teisipäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Öö hakul sajab peamiselt Põhja- ja Ida-Eestis vihma, on äikeseoht. Pärast keskööd esineb kohatisi vihmahooge. Tuul pöördub kõikjal järk-järgult läände- ja loodesse, selle kiirus on 5–11, puhanguti 15, rannikul 9–14, puhanguti kuni 21 m/s. Pärast keskööd hakkab saartelt alates tuul nõrgenema. Sooja on 12–17 kraadi. Teisipäeva päeval on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab hoovihma. Õhtul pilvisus ja sajuhood hõrenevad. Puhub valdavalt läänekaaretuul 3–9 m/s. Sooja on 18–22 kraadi.

Kolmapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Hommiku poole võib kohati hoovihma sadada. Öö hakul puhub muutliku suunaga tuul 1–7 m/s. Pärast keskööd pöördub tuul järk-järgult idakaarde ja tugevneb hommikuks 3–9, rannikul puhanguti 12 m/s. Sooja on 10–14, rannikul kuni 17 kraadi. Kolmapäeva päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma ja on äikest ning sadu võib olla intensiivne. Puhub ida- ja kagutuul 5–11, puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 19–24 kraadi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles