K, 27.09.2023

Vabatahtlike seltsiliste tegevus jätkub mittetulundusühinguna

Kevin Volter
Facebook
Comments
Maakonna vabatahtlikud seltsilised, kes osalesid tänuüritusel.
Maakonna vabatahtlikud seltsilised, kes osalesid tänuüritusel. Foto: Erakogu

Möödunud kolmapäeval kogunesid Lääne-Virumaa seltsilised tänuüritusele, kus tehti kokkuvõtteid saavutustest ja tunnustati koolituse läbinuid. Vabatahtlikke olid tulnud tänama koostööpartnerid ja omavalitsuste esindajad. Sotsiaalministeeriumi tellitud hange ja vabatahtlike seltsiliste kaasamise projekt saab läbi, kuid edasisi samme hakkab koordineerima MTÜ Vabatahtlikud Seltsilised.

Maakonna seltsiliste koordinaator Katrin Nõlvak tõi oma tänukõnes esile, et pooleteise aasta jooksul pakkusid seltsilised 2615 tundi kvaliteetaega eakatele ja erivajadustega inimestele kodudes ja hoolekandeasutustes. Eriline heameel oli koordinaatoril vabatahtlike üle, kes on otsustanud üllast tegevust jätkata, sest ega omaseks saanud inimesele ei saa öelda, et nüüd sai projekt läbi ja rohkem ma enam ei tule.

Lääne-Virumaa kõige staažikam vabatahtlik seltsiline Hilja Rutnik osales juba pilootprojektis ja on toeks 84-aastasele abivajajale. "Üksi ei saa ta enam poodi minna. Pea võib hakata ringi käima. Pärast istume ja räägime juttu ka," rääkis Hilja Rutnik. Küsimusele, miks ta, ise pensioniealine, sellega tegeleb, vastas proua, et on siiras rõõm, kui saab vajalik olla.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles