K, 27.09.2023

Ehitisregistri arendus tõotab lubade kiiremat menetlust

Siim Mihailov
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Arenduse käigus kaotatakse ära tohutut aega nõudnud korduv kooskõlastamise protsess ja püütakse liikuda automatiseerimise poole.
Arenduse käigus kaotatakse ära tohutut aega nõudnud korduv kooskõlastamise protsess ja püütakse liikuda automatiseerimise poole. Foto: Elmo Riig

Eesti IT-ettevõtted Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.

Ehitus- ja tootmisvaldkonna digitaliseerimisele keskenduva Wenture‘i juhi Kaur Tulli sõnul on ehitisregistri (EHR) kitsaskohtade likvideerimine Finestmedia-Wenture tandemile põnev väljakutse. "Muuhulgas võtame alanud arendusetapis fookusesse ehitus- ja kasutuslubade väljastamise protsessi, mille kohta on ilmselt kõigil arendajatel ja ehitajatel rääkida küllaltki värvikaid lugusid. Meie eesmärk on kaotada uuenduste käigus ära tohutut ajaressurssi nõudnud korduva kooskõlastamise protsess. Võib vaid ette kujutada, kui palju asjatut tööd ja vaeva nõudis Eesti ametlikelt aastas enam kui 12 000 ehitusloa ja 8600 kasutusloa menetlemine sellisel moel," rääkis Tull.

Kaur Tulli sõnul on hea meel tõdeda, et Eesti avalik sektor on loonud ehitustööstuse jälgimiseks ja reguleerimiseks tugevad mehhanismid. "See, et EHR-i arendustega tahetakse kasutajatele pakkuda veel paremaid võimalusi, mis aitavad muuta ehitusega seotud toiminguid selgemaks ja läbipaistvamaks," ütles Tull.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles