Käsipallurid said kaane purgilt maha

Kevin Volter
Marcus Rätteli kümme väravat aitasid SK Tapa hooaja esimese võiduni.
Marcus Rätteli kümme väravat aitasid SK Tapa hooaja esimese võiduni. Foto: Marie-Johanna Kippar

Sel hooajal polnud SK Tapa käsipallurid veel meeste meistriliiga võidurõõmu saanud tunda. Neljapäeval mindi vastamisi tabeli viimase, HC Tallinnaga lootuses lõpuks võiduarve avada.

Tapa haaras koduväljakul initsiatiivi ja sai kiirelt kaheväravalise eduseisu, kuid viiendaks minutiks oli seis 2:2 viigis. Esimese poolaja keskpaigaks olid tallinlased juba 9:7 eduseisu haaranud. Vahetult enne poolajapausi suutis SK Tapa mängija Ailar Puhasmets resultatiivse viske teha ja teisele poolajale mindi vastu seisul 13:13.

Teine pool mängust kulges enamjaolt samas rütmis – 41. mänguminutiks oli seis 20:20. Andreas Parve, Marcus Rätteli ja Trivo Vaiguranna väravad aitasid 49. minuti lõpuks Tapal nelja väravaga juhtima minna, tehes seisuks 26:22. Tapa edumaa hoidmist pärssis punane kaart Roger Muskatile. Mängu lõpuhetkedel suutsid külalised veel vahet vähendada, kuid enne sai mänguaeg otsa. Nõnda võttis Tapa võidu tulemusega 32:29.