Neiud rääkisid, et vaimse tervise kuu raames pööravad tehnikaülikooli tudengid tähelepanu ärevusele, tuues avalikkuse ette eelmisel aastal valminud lühifilmi "See, mida me ei näe". Väike-Maarjast pärit Katariina Pops juhtis kogu filmiprojekti ning täitis ka peategelase rolli, Rakverest pärit Getter Johanna Kerm oli filmi režissöör.
Film "See, mida me ei näe" räägib loo tüdrukust nimega Alice, kes pealinna õppima asudes veedab suurema osa päevast hirmude seltsis, millest lähedased ei oska aimatagi. "Ärevuse liike on palju, meie film räägib sotsiaalärevusest. Täpselt nii, nagu meie loo peategelane kannatab ärevuse all, on selliseid inimesi meie ümber tegelikult väga palju, me lihtsalt ei oska näha teise inimese sisse. Ärevusest avatult rääkimine ja teema esiletõstmine oli meie jaoks väga oluline," selgitas Getter Johanna Kerm.
Film on sündinud tegijate enda lugudest ja päriselulistest kogemustest. "Kui hakkasime TalTech T-Teatris otsima kõneainet loodava filmi jaoks, tuli välja, et juba meie väikeses seltskonnas päris mitu inimest on kogenud või kogevad igapäevaelus ärevust. See innustas meid looma filmi, mis jagaks lugu elust ärevusega, tuginedes tantsijate isiklikele kogemustele," kõneles Katariina Pops.
Ta rõhutas, et ärevus ei ole üldiselt väljapoole nähtav, vaid inimene kogeb seda enda sees ja peas, nemad aga otsustasid filmis ärevust metafooriliselt kehastada visuaalselt – tantsu kaudu. "Kaasasime loomisprotsessi tunnustatud koreograafi Kristjan Rohioja, kes aitas meil ärevuse tantsulisse liikumisse vormida. Tantsuga harmoonilise terviku loova filmimuusika kirjutas meie teatritrupi liige Annika Koppel, kes sidus oskuslikult ärevuse muusikasse," ütles Pops.