Skip to footer
Saada vihje

Harri Kullas krooniti Tampere kuningaks

Harri Kullas võitis Soomes toimunud superkrossil kõik, mis võita oli, ja krooniti Tampere kuningaks.

Soomes Tampere superkrossi teisel võistluspäeval jätkas Harri Kullas sealt, kus eelneval õhtul lõpetanud oli. Ta võitis taas kõik kavas olnud sõidud ja krooniti kahe päeva kokkuvõttes Tampere superkrossi kuningaks.

Kui esimesel päeval oli SX-klassis võistlemas veel kaks eestlast, siis teisel oli Väike-Maarja motokrossiäss lõunanaabritest ainukesena stardis. Oma kvalifikatsioonigrupis õnnestus Kullasel napp esikoht võtta ameeriklase Josh Cartwrighti ees

Esimeses eelsõidus ei läinud Kullase start nii nagu tavaliselt ja ta pidi alustama grupi lõpust. Rajal oli ta selgelt aga kõige kiirem ning sõidu lõpuks tõusis esimeseks soomlase Jere Haavisto ette. Teist eelsõitu asus Kullas kohe avaringil juhtima ja seal oli tema võit juba palju kindlam

Finaal algas Kullasel aga väga halvasti, sest ta kukkus stardis ning jäi viimaste sekka. Siiski sai ta kiirelt liikuma ja asus teisi jälitama. Kiirus oli tal rajal hea ning ta suutis pidevalt möödasõite teha. Sõidu teises pooles õnnestud Kullasel juba kolmandale kohale tõusta. Tema ees olid veel Cade Clason ja Jorge Zaragoza. Paari ringi järel suutis Kullas ka hispaanlasest mööduda ja asus jälitama esikohal sõitnud ameeriklast. Eelviimasel ringil saigi Harri Clasonist mööda ning võttis eriti magusa võidu. Clason lõpetas sõidu teise ja Zaragoza kolmandana.

Lisaks põhisõidule õnnestus Kullasel esikoht võtta mees mehe vastu võistluses. Finaalis oli ta parem Zaragozast. Kahe päeva kokkuvõttes tuli esikohale 50 punktiga Kullas, teise koha sai 40 punktiga Zaragoza ja kolmanda 38 punktiga Clason.

Kommentaarid
Tagasi üles