Küttekolde uuendamise toetusele kvalifitseeruvad Tapa ja Rakvere

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Toetust saab küsida vana ahju ümberehituseks või uue ahju ehitamiseks.
Toetust saab küsida vana ahju ümberehituseks või uue ahju ehitamiseks. Foto: Arvo Meeks

Lähikuudel avaneb septembris edasi lükatud küttekolde uuendamise taotlusvoor, kui suurema õhusaastega piirkondades tekib uus võimalus oma vana küttekolle riigi toel välja vahetada või seda uuendada. Esimese vooru eelarve on 10 miljonit eurot.

Sõltuvalt piirkonnast on toetuse määr kas 50 või 70 protsenti. 70-protsendiline toetusmäär on ette nähtud Jõhvis, Kiviõlis, Sillamäel, Jõgeval, Põltsamaal, Valgas, Otepääl ja Tõrvas. 50-protsendiline toetusmäär on Tallinnas Pirital, Nõmmel, Kesklinnas, Kristiines, Haaberstis ja Põhja-Tallinnas ning teistest linnadest Tartus, Viljandis, Rakveres, Kuressaares, Keilas, Võrus, Türil, Sauel, Paides, Tapal, Kärdlas, Elvas, Haapsalus, Karksi-Nuias, Kilingi-Nõmmel ja Pärnus.

"Toetusvoor pidi avanema juba septembris, kuid kahjuks olime sunnitud selle edasi lükkama toona aset leidnud ulatusliku tehnilise rikke tõttu," selgitas kliimaministeeriumi välisõhu osakonna peaspetsialist Romario Siimer. Rike on nüüdseks kõrvaldatud ja vahepeal on uuendatud ka toetusmeetme tingimusi.

Üks muudatus on see, et eelisjärjekorras toetab riik väiksema sissetulekuga koduomanikke. Teiseks pole enam tähtis taotluse ajaline esitamise järjekord ning varem teele pandud avaldus eelist ei anna.

Esimeses voorus saab ettevõtluse ja innovatsiooni sihtasutuselt (KredEx) toetust küsida vaid vana ahju ümberehitamiseks või uue ahju ehitamiseks ning kaugküttevõrguga liitumiseks. Toetuse saamiseks peab taotleja elamu olema kasutusele võetud enne 2010. aasta 1. jaanuari.

Teises voorus, mis avatakse 2024. aasta teises pooles, toetatakse lisaks esimeses voorus toetatavatele tegevustele õhk-vesi-soojuspumba, maasoojuspumba, pelleti- või halupuidukatla soetamist koos paigaldamisega.

Maksimaalne toetus elamu kohta on 10 000 eurot.

Tagasi üles