T, 28.11.2023

Rakvere teatris algasid uue noortelavastuse proovid

Merly Raudla
Facebook
Comments
Näidendi "Esimene armastus on revolutsioon" osades on Margus Grosnõi, Jaune Kimmel, Märten Matsu, Tiina Mälberg, Rainer Elhi, Loviise Kapper (külalisena).
Näidendi "Esimene armastus on revolutsioon" osades on Margus Grosnõi, Jaune Kimmel, Märten Matsu, Tiina Mälberg, Rainer Elhi, Loviise Kapper (külalisena). Foto: Kristo Kruusman

Täna kogunes Rakvere teatri proovisaalis esimeseks lugemiseks lavastuse "Esimene armastus on revolutsioon" trupp.

15. veebruaril väikeses majas publiku ette jõudev Rita Kalnejaisi näidendi "Esimene armastus on revolutsioon" ("First Love is the Revolution") võiks lisaks noortelavastuste kategooriale paigutada maailma nüüdisdramaturgia alla. Mitmekihiline mõistujutt vaatleb meie suhet nii loodusega kui ka endast erineva, võõraga. Selles "Romeo ja Julia" teisendis on ebatavalisteks armastajateks koolikiusu all kannatav inimpoiss ja isepäine tarmukas rebasetüdruk, esindades loomariigi kaht poolt, kelle vahel rahu saavutamine näib olevat võimatu.

Lavastaja Margo Tederi sõnul on tegemist kujundliku vaatega tänapäeva urbaniseerunud ühiskonnale. "Protestimeelsusel on selles lavastuses oluline roll," rõhutas Teder.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles