Rakveres sai üle pika aja näha kõrgel tasemel korvpalli

Siim Mihailov
, ajakirjanik
Rakveres kohtusid Pafi Eesti-Läti liiga mängus Riia Zelli ja BC Kalev Cramo.
Rakveres kohtusid Pafi Eesti-Läti liiga mängus Riia Zelli ja BC Kalev Cramo. Foto: Siim Mihailov

Rakvere spordikeskuses kohtusid laupäeval Pafi Eesti-Läti liiga mängus Riia Zelli ja BC Kalev Cramo. Tasavägise esimese poolaja järel haaras Kalev initsiatiivi ja hoolimata neljanda veerandi mõõnast, võitis mängu seisuga 73:65.

Tänase põnevuskohtumise esimesel poolajal käis tasavägine heitlemine kuni poolajavileni. Riia Zelli leidis alati lisakäigu, kui vahe oli kuuepunktiliseks kärisenud. Eriti agaralt toimetas Zelli poolel Toms Skuja, kelle peatamiseks vahetpidamata vigu tehti. Poolaja lõppedes seisis tablool tulemus 34:32 BC Kalev Cramo kasuks.

Eesti võistkond alustas kolmandat veerandit kolmeminutilise spurdiga, mille käigus visati 12 punkti. Läti meeskond üritas Eesti mängumasinale kaikaid kodaratesse loopida ja tegi võitlusliku mänguga esimesel kolmel minutil ka neli võistkondlikku viga. Lätlased peatasid punktipõua kolme kolmesega, kuid veerandaja lõpuks jäi Kalev siiski 13 punkti kaugusele ja seis oli 58:45.