Suur galerii Saalitäis rahvast ei pidanud pettuma: Karud pikendasid printsipiaalses vastasseisus võiduseeriat

Reedeõhtune korvpalliderbi Rakvere spordihallis Tere Kadrina Karude ja Reinar Halliku Korvpallikool/Vinni Valla (RHKK) vahel pakkus kõike, mida ühest liiga liidrite heitlusest tahta võiks: pealtpanekuid, tehnilisi vigu ja saalinurka lendavad hambakaitsmed. Kaua oodatud esiliiga gigantide duellist väljus üle 700 pealtvaataja ees võitjana Kadrina meeskond tulemusega 115:100.

Karude tiim alustas endale omaselt tiheda üleväljapressinguga, kuid avakorvi eest hoolitses Gert Kaldmäe Vinni meeskonnast. Mõne aja eest oma põhimängujuhist ilma jäänud RHKK oli selgelt hädas palli liikuma saamisega: esimese mänguveerandiga kogunes tervelt seitse pallikaotust. Karud said küll poolteist minutit enne mänguperioodi lõppu seitsmepunktilise edu, kuid Andries Kivimäe kolmene ja RHKK eest debüüdi teinud Arvan-Johhannes Lippasaare pealtpanek tõid vinnilased veerandi lõpuks Tere Kadrina Karudest kahe punkti kaugusele.

Teine veerandaeg algas kadrinlaste jaoks külma dušiga, sest läbimurde järel tegi jalale liiga novembrikuus liiga parimaks mängijaks kuulutatud Anton Davidjuk. Valugrimassides Ukraina mängumees oli sunnitud kohe vahetust paluma, see aga sobis RHKK mängijatele. Kiirelt haarati kolmepunktine edu, kuid Davidjuki vigastus ei osutunud siiski raskeks ja mees sai mõneminutilise hingetõmbepausi järel taas väljakule. Edasi kulges veerandaeg tasavägiselt, pikemale pausile mindi Karude 51:49 eduseisul.