Skip to footer
Saada vihje

Võhu veinitehase siidreid müüakse mitmes Peterburi kaupluses (1)

Lugeja saadetud foto Võhus toodetud siidrist Toute L'Année Cerise Peterburi supermarketis.

Peterburis puhkusel viibinud lugeja saatis Rus.Postimehe toimetusele pildid Eestis, täpsemalt Lääne-Virumaal Võhu veinitehases toodetud siidrist Toute L'Année Cerise, mida võib tema sõnul sealt leida mitmest suuremast kauplusest, kirjutab Postimees.

AS Võhu Vein registreeriti Eestis ettevõttena juba 1997. aastal. Alates 2011. aastast on omanikeks pereliikmed Maškjur, Džaljal, Gasõmal, Ruslan ja Šahin Gasimov, kellest kõik peale Ruslani on sündinud Venemaal. Firma kodulehe andmetel asub nende peakontor Võhus, lisakontorid veel aga Peterburis ja Jumilla linnas Kagu-Hispaanias.

Maškjur Gasimov on Aserbaidžaanist pärit Peterburi ettevõtja ja Vilaši kaubandusgrupi Venemaa president, sama grupp on ka Võhu Veini toodete edasimüüja Venemaal. Postimehe ajakirjanik selgitas internetist leitud teabe põhjal, et alates 2015. aastast on Maškjur Gasõmov Peterburi rublamiljardäride edetabelis, mida koostab sealne majandusväljaanne Delovoi. 2020. aastaks oli ta küll langenud 140. kohalt 327. kohale.

Rus.Postimees küsis ettevõttelt mitmes kirjas Venemaale eksportimise üksikasjade kohta. Võhu Vein vastas lõpuks eesti keeles ning ühe kirjaga, täpsemalt saadeti vastu foto arvutis trükitud kirjast.

"Kahjuks saame teilt iga kuu arvukalt kirju, meil pole võimalust neile vastata ja me ei näe sellel ka mõtet. Me ei tea, kes täpselt kirjutab ja millisel eesmärgil. Isegi kui tahaksime teie saadetud kirjale vastata, ei saaks me seda teha. Peate meist aru saama – oleme oma klientidega sõlminud mahukaid lepinguid ja need sisaldavad ärisaladuse mitteavaldamise klauslit, mille rikkumise eest on meie ettevõttele ette nähtud suured trahvid," seisab vastuses.

Kirjas tõi vastaja veel esile, et Võhu Veini omanikud on aserbaidžaanlased, enam kui kümne töötaja hulgas on eestlasi, venelasi ja ukrainlasi ning firma tegutseb Eesti seaduste ja reeglite alusel. Tegutsetakse kogu maailmas, sealhulgas Hispaanias, Itaalias, Aserbaidžaanis, Kasahstanis, Saksamaal, Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas.

"Meie leping Venemaaga siidrite tarnimise kohta sõlmiti juba 2010. aastal ning tänu sellistele pikaajalistele suhetele suutsid omanikud päästa ettevõtte pankrotist, tasuda ettevõttele tekkinud suured võlad, samuti lahendada mõned muud probleemid ja veidi kaasajastada Võhu Veini tööd. Nüüd aitab see meil laieneda, teha koostööd uute ja vanade klientidega, pakkuda inimestele tööd ja tõsta kord aastas töötajate palka, mis on tänapäeval üsna keeruline.

Hoolime oma töötajatest, püüame tagada, et neil oleks töökoht ja palk, sest igaühel on pere ja kulutused.

Praeguseks kujunenud olukorra tõttu on paljud ettevõtted oma tegevust lõpetamas või juba lõpetanud, jättes töötajad saatuse hooleks. Kuna meil on võimalus jätkata tööd, hoida tehast ja töökohti, me seda ka teeme," lõppeb vastus.

Samuti kirjutab Postimees, et AS Võhu Vein pole 2020. aastast peale esitanud majandusaasta aruandeid ja detsembri keskel oli ettevõttel võlgnevus 17 726 eurot.

Postimehe avaldatud artiklit saab täismahus lugeda siit.

Kommentaarid (1)
Tagasi üles