Rakvere judokad naasid Keilast viie medaliga

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Taga alates vasakult Gregor Mändla, Magnus Dreifeldt ja Nikita Mukhin, ees treener Jevgeni Tširkin. Foto: Erakogu

Keilas toimunud rahvusvahelisel judovõistlusel Hundu Cup esindasid Rakvere judoklubi Mikado seitse poissi ja kaks tüdrukut, kellest viis jõudsid medalile.

Vanusegrupis U13 võitis kuldmedali kehakaalus kuni 50 kg võistelnud Magnus Dreifeldt, kes alistas kõik vastased ja kahes matšis sooritas ilusad ippon‘id.

U11 vanuserühmas saavutas ippon‘itega esikoha noor judokas Rico Listmann (–50 kg). U13 vanuseklassi arvestuses pidi Gregor Mändla (–55 kg) tunnistama finaalis vastase paremust ja saavutas teise koha.

Pronksmedali said kaela U13 vanuserühma arvestuses Nikita Mukhin (–60 kg) ja tüdrukute vanuseklassis U11 Kira Vovk (–30 kg).

Lisaks tegid tubli etteasted Mark Vovk (5. koht), Demid Vovk (5. koht), Georgy Šipulin (5. koht) ja Anastasija Šipulina (4. koht).

Treener Jevgeni Tširkin oli laste sooritustega väga rahul, sest näidati ilusaid ippon‘eid.

Hundu Cup oli ühtlasi Eesti Judoliidu korraldatud neljast etapist koosneva karikasarja teine turniir. Sarja eesmärgiks on Eesti parimate U15, U13 ja U11 vanuseklassi judokate selgitamine. Karikasarja võitja selgub Pärnus 18. mail.