N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rakvere võib saada mustad luiged

Virumaa Teataja
Rakvere võib saada mustad luiged
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kuus musta luike.
Kuus musta luike. Foto: Hilje Pakkanen

Rakvere linnapea Andres Jaadla naasis Cēsisest teatega, et Rakvere võib saada mustad luiged juba sel suvel. Cēsise mustad luiged on Lätis ainsad ning nad on sõpruse sümbolid, keda Cēsise linn soovib kinkida oma kõikidele sõpruslinnadele. Cēsise linn on avaldanud soovi kinkida ka Rakverele kui oma sõpruslinnale ühe musta luigepaari.

Rakvere linnapea Andres Jaadla sõnul saaks Rakverest teadaolevalt ainus Eesti linn, kus võib näha musti luiki. „Tegemist on ühelt poolt kauni ja toreda zestiga ja selle üle on meil väga hea meel. Kindlasti oleks kõigil Rakvere kodanikel ja külalistel tore näiteks Rahvaaia tiigis musta luigepaari uhkelt seilamas näha.“

Kohtumisel Cēsise linnapea Gints Škendersiga arutati muuhulgas mustade luikede hooldus- ja pidamistingimuste üle. „Millises linna veekogus nad elama hakkaksid, seda on praegu vara öelda, märkis Jaadla. „Tuleb põhjalikult läbi mõelda luikedele sobilikud elamistingimused, sest neile luikedele on vaja ka luua tingimused talvitumiseks.“ Tiik, kus luiged elama hakkavad, tuleb piirata madala traataiaga koerte ja linnaruumis aegajalt ringiliikuvate rebaste eest. Sinna tuleb rajada luikedele varjualune puhkamiseks ja kaitseks liigse päikese eest.

Cēsise linn on üle terve Läti tuntud oma mustade luikede poolest ja need on saanud linna sümboliks ning turismimagnetiks.

Märksõnad
Tagasi üles