Politsei hoiatab: ringluses on võltsitud 20-eurosed

Siim Mihailov
, ajakirjanik
Copy
Võltsitud raha ja ka suveniirrahade teadlik kasutamine on kuritegu.
Võltsitud raha ja ka suveniirrahade teadlik kasutamine on kuritegu. Foto: Arvo Meeks

Politsei palub kõigil olla tähelepanelik, eriti 20-euroste rahatähtede puhul, sest viimastel nädalatel on politseile teatatud mitmest võltsitud sularaha juhtumist. 

Aprilli algusest on politseini jõudnud ligi 1200 euro väärtuses võltsitud 20-euroseid kupüüre, teatas BNS-ile Põhja prefektuur.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo raskete kuritegude talituse juhi Vjatšeslav Milenini sõnul on hetkel ringluses väga hea kvaliteediga võltsingud. "Politsei uurib neid juhtumeid ja teeb tööd selle nimel, et kurjategijad tabada. Palume nii sularaha kasutavatel ettevõtetel kui ka inimestel olla sularaha kasutades tähelepanelik. Sularaha ehtsust saab kontrollida eriseadmega või raha katsu-vaata-kalluta-meetodil. Valeraha kahtluse korral pöördu politsei poole või lähimasse panka," rääkis Milenin.

Ta toonitas, et võltsitud raha ja ka suveniirrahade teadlik kasutamine on kuritegu.

Sularaha kontrollimiseks tuleks rahatähte katsuda, kupüüri paber on krobeline ja tugev. Rahatähte vastu valgust vaadates peab nähtavale ilmuma portreeaken, vesimärk ja turvaniit. Kupüüri kallutades peavad portreeaknas ja portreehologrammil ilmnema nimiväärtused, mida ümbritsevad vikerkaarevärvilised jooned.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles