Fosforiiditeemaline küsitlus ei paista sugugi siiras välja (2)

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Virumaalased ei taha, et korduks nõukogude aeg, mil plaaniti rahvalt luba küsimata hakata fosforiiti kaevandama, aga nüüd oleme sama probleemi ees. Maavarale heidab himuraid pilke Euroopa Liit, mille üks liige on ka meie riik.
Virumaalased ei taha, et korduks nõukogude aeg, mil plaaniti rahvalt luba küsimata hakata fosforiiti kaevandama, aga nüüd oleme sama probleemi ees. Maavarale heidab himuraid pilke Euroopa Liit, mille üks liige on ka meie riik. Foto: Meelis Lokk

TalTech on rahvusvahelise projekti AGEMERA raames tegemas küsitlust, et kaardistada Virumaa inimeste meelsust ja hoiakuid maavarade uurimise suhtes, aga see ettevõtmine on vähemalt seni jätnud mulje, et taga aetakse vaid linnukesi aruandluses, mitte ei tegeleta teemaga sisuliselt.

Virumaa elanike informeerimist ja küsitlemist kõnealusel teemal on lubatud mõnda aega, aga et see küsitlus juba käib ja vähemalt seni avaldatud info põhjal tõmmatakse sellele joon alla 30. aprillil, on paljudele kindlasti uudis. Jah, internetiküsitlus on veebist leitav, kuid selle leiab üles vaid siis, kui on teada, mida otsida, või siis istudki iga päev arvutis ja surfad võimalikel ja võimatutel lehtedel.

​Seni ainus teadaolev avalik uudisnupuke küsitluse toimumise kohta ilmus millalgi aprilli alguses Rakvere linnavalitsuse kodulehele. Praeguseks on see värskemate uudiste tõttu nii-öelda alla vajunud. Rakvere ja Viru-Nigula valla kui uuringu- ja hilisema kaevandamispiirkonnaga otseselt seotud omavalitsuste kodulehtedel igasugune info aga puudus.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles