Rakvere munitsipaalkoolid saavad juurde sortimisjaamu

Kristian Kaiva
, ajakirjanik
Copy
Uute sortimisjaamadega tõstetakse õpilaste teadlikkust ringmajandusest.
Uute sortimisjaamadega tõstetakse õpilaste teadlikkust ringmajandusest. Foto: Erakogu

Rakvere linnavalitsus pälvis märtsis keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) ringmajanduse meetmest 5175 eurot toetust, et soetada Rakvere munitsipaalkoolidesse jäätmete liigiti kogumiseks sortimisjaamu.

Projekti "Rakvere linna koolide jäätmete liigiti kogumine" eesmärk on suurendada keskkonnateadlikkust ning edendada jäätmete liigiti kogumist koolides.

"Projekti käigus paigaldatakse Rakvere reaalkooli, Rakvere põhikooli ja Rakvere Vabaduse kooli seniste segaolme prügikastide asemel kokku 15 neljaosalist liigiti sorteerimist võimaldavat sorteerimisjaama. See võimaldab õpilastel, koolipersonalil ja külalistel jäätmeid tekkekohas liigiti koguda, mis omakorda soodustab jäätmete ringlussevõttu," selgitas linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Kerli Kõue.

Reaalkool saab kolm, põhikool neli ja Vabaduse kool kaheksa sortimisjaama. "Reaalkooli kogus on väiksem seetõttu, et kool soetas juba varasemalt oma eelarvest kolm sorteerimisjaama, kuid sellest on suure koolihoone jaoks ilmselgelt vähe. Sestap on hea meel, et saame neile projekti toel lisa pakkuda," märkis Kõue.

Kui sortimisjaamad paigas, plaanib keskkonnaspetsialist koolides korraldada jäätmete sortimise teemal loengud ja praktilised töötoad nii õpetajatele, koolipersonalile kui ka õpilastele.

"Projekti elluviimisega astub Rakvere linn olulise sammu keskkonnateadlikkuse suurendamiseks haridusasutustes, edendades jäätmete säästlikku kasutamist ja keskkonnahoidlikke harjumusi," lisas Kõue.

Projekti eeldatav kogumaksumus jääb 10 000 euro kanti ja seda kaasfinantseerib umbes 5000 euro ulatuses Rakvere linn. Sortimisjaamade lõplik maksumus selgub pärast hanke korraldamist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles