Võrkpalli rahvuskoondised mängivad Rakveres Kuldliiga turniiril

Kevin Volter
Copy
Rakvere spordihall võõrustab Eesti rahvuskoondiste Kuldliiga mänge.
Rakvere spordihall võõrustab Eesti rahvuskoondiste Kuldliiga mänge. Foto: Kristjan Teedema

Sel aastal mängivad mõlemad meie rahvuskoondised Euroopa Kuldliigas ja mõlema kodumängud toimuvad Rakveres. Naiskond kohtub kodus Sloveenia ja Ukrainaga mai keskel ning meeskond Aserbaidžaani ja Luksemburgiga mai lõpus, juuni alguses.

Esimest korda Euroopa Kuldliiga mängudeks valmistuva Eesti rahvusnaiskonna peatreener Andres Toobal kutsus 29. aprillil algavasse laagrisse 18 mängijat.

Eelmisel suvel Euroopa Hõbeliiga võitnud naiste koondis koguneb Tallinnas toimuvasse laagrisse 29. aprillil, et alustada ettevalmistust mai keskel startivaks Kuldliigaks. Selle aasta alguses Alessandro Oreficelt peatreeneriohjad üle võtnud Andres Toobal kutsus koondisesse ka mitu nooremat mängijat.

"Noored, nagu Johanna Sova, Mirjam Karoliine Kask ja Karlotta Kattai, on tegelikult ka mingil hetkel käinud B-koondise ridadest läbi ehk neil on ka suure koondisega seeläbi kokkupuude olemas. Aga eks neile on kindlasti palju uut, mida vastu võtta ja õppida," rääkis juhendaja võrkpalliliidu vahendusel.

"Koosseisu osas on hetkel nõrgim koht tempoosakond, kus on vigastuste ja muu sellise tõttu seis haavatavam. Aga see on see koondis, kes meil on, ja nendega läheme hooajale vastu ja tegema maksimaalset tulemust. Teistel positsioonidel, välja arvates liberotes, on meil koosseisus ka tugeva välisliiga kogemusega mängijaid – Melissa Varlõgina sidemängijana Bulgaariast, Kertu Laak ja Carmel Vares diagonaalis ja nurgaründajatest Kristiine Miilen. Tuleb põnev aasta ja tahame leida hea keemia ja mitte liiga palju tulemusele mõelda."

Ajakava

  • Naiste Kuldliiga alagrupiturniir

17. mai kell 18 Sloveenia-Eesti

18. mai kell 16 Ukraina-Sloveenia

19. mai kell 17 Eesti-Ukraina

  • Meeste Kuldliiga alagrupiturniir

31. mai kell 18 Aserbaidžaan-Eesti

1. juuni kell 16 Luksemburg-Aserbaidžaan

2. juuni kell 17 Eesti-Luksemburg

Mängud toimuvad Rakvere spordihallis.


Meeste koondis koguneb ettevalmistuslaagriks Tartus 29. aprillil, kuid liigub maikuus sealt Rakverre, kus võõrustatakse ka Euroopa Kuldliiga alagrupiturniiri.

Peatreener Alar Rikberg avalikustas koondise laagrisse kutsutud mängijate nimekirja, kus mulluse nimekirjaga võrreldes on mõned muudatused. Vanematest meestest liitub diagonaalründaja Oliver Venno koondisega suve teises pooles, mil alustatakse ettevalmistust Euroopa meistrivõistluste valikmängudeks.

"Osadel meestel on väiksemaid tervisemuresid, mistõttu võib vajadusel mingeid vangerdusi tulla. Aga suuresti sain kokku sellise koosseisu, kellega minna mängima tulemuse peale. Ja ei pea tegema nii, nagu oleme vahepeal aastaid teinud – et pool suve mängib üks koosseis ja pool suve teine. Eesmärk on väga suures osas sama koosseisuga minna ka EM-valiksarja mängima," rääkis peatreener.

"Samas on koosseisus mängijaid, kelle jaoks Kuldliiga periood on selge tõestamise koht, ja meil on tegelikult kõikidel positsioonidel ka vangerdamisvõimalusi. Ehk et oleme vastavalt olukorrale valmis tegema muudatusi," sõnas juhendaja.

Tagasi üles