Tapal valmis kaitseväe uus kaudtulerelvastuse remonditöökoda

Andres Tohver
, ajakirjanik
Copy
Kapten Tõnis Tulp kaitseväe toetuse väejuhatusest remondihalli avamisel kõnet pidamas.
Kapten Tõnis Tulp kaitseväe toetuse väejuhatusest remondihalli avamisel kõnet pidamas. Foto: Kermo Pastarus

Riigi kaitseinvesteeringute keskus avas kolmapäeval Tapal kaudtulerelvastuse töökoja, kus kaitsevägi hakkab remontima nii K9 liikursuurtükke kui ka 120-millimeetriseid järelveetavaid miinipildujaid.

Varem hooldasid ja remontisid tegevväelased kaudtulerelvi suurtükiväepataljoni taristus või toetuse väejuhatuse soomustehnika töökojas. Need hooned ei vastanud aga täielikult vajadustele ning jäid kitsaks. Kapten Tõnis Tulp kaitseväe toetuse väejuhatusest rõhutas: "Nüüd, mil meil on iseseisev, just kaudtulerelvade jaoks loodud taristu, töötab kogu süsteem efektiivsemalt ja sujuvamalt."

Näiteks tõi Tulp liikursuurtüki K9 Kõu igaaastase hoolduse, mis on väga ajamahukas ja nõuab väga suurt täpsust. "Liikursuurtüki torni ja raua vahetus on tehniliselt väga keeruline, mis vajab spetsiaalseid tõstevahendeid. Samuti peab hoone olema piisavalt kõrge. Kõik neid töid saabki just selles uues majas teha," rääkis Tulp. Remonditöökojas hakkab K9-tega tööle kümmekond tehnikut, kes said eelmisel aastal Lõuna-Koreas vastava väljaõppe. Kaitseväel on praegu 24 K9 liikursuurtükki, lähiaastatel saabub veel 12.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles