Täna toimus Tapa linnakus 1. jalaväebrigaadi 107. aastapäevale pühendatud pidulik rivistus ja selle käigus ka brigaadi ülema vahetuse tseremoonia.
1. jalaväebrigaadi asus juhtima kolonel Tarmo Kundla
Tseremoonial võttis kolonel Tarmo Kundla 1. jalaväebrigaadi juhtimise üle seni ülema kohustusi täitnud kolonelleitnant Mart Sirelilt.
"Öeldakse, et iga üksus muutub oma ülema nägu, kuid mina sellesse ei usu. 1. jalaväebrigaadi nägu ei ole võimalik muuta, vaid seda on võimalik edasi arendada ja parendada," ütles diviisi staabiülem kolonel Mait Müürisepp diviisi ülema ülesannetes. Tema sõnul on eelnevad ülemad seda teinud väga hästi ja kolonel Kundla näol on 1. jalaväebrigaadil kindlus, et see jätkub ka edaspidi.
"Brigaadikindral Merilo saapaid olen ma täitnud ka varem. See on väljakutse ja väljakutsed mulle meeldivad. Mul on väga hea meel brigaadis tagasi olla," ütles 1. jalaväebrigaadi värske ülem kolonel Tarmo Kundla.
Kolonel Tarmo Kundla alustas oma teenistuskäiku 1996. aastal Eesti riigikaitse akadeemia (praegu sisekaitseakadeemia) kadetina. Ta on teeninud 1. jalaväebrigaadi operatiiv- ja väljaõppejaoskonna ning Scoutspataljoni ülemana, juhtinud kaitseväe peastaabi operatsioonide planeerimise jaoskonda ja operatsioonide osakonda. Kolonel Kundla on lõpetanud kaitseväe ühendatud õppeasutused, US Army Command and General Staff College‘i ja Balti kaitsekolledži ning täiendanud end NATO koolides. Ta on osalenud välisoperatsioonil Kosovos ja Afganistanis, viimases kahel korral.
Täna toimunud pidulikul rivistusel anti üle ka aasta ohvitseri, allohvitseri, sõduri ja töötaja tiitlid. 1. jalaväebrigaadi aasta ohvitser on kapten Aigar Piirisild, aasta allohvitser vanemveebel Marko Mutanen, aasta sõdur kapral Jarko Palmiste ning aasta töötaja lahingumaterjalide lao juhataja Aivar Voronov.
1. jalaväebrigaadi eelkäija, 1. jalaväepolgu asutamisest möödus käesoleva aasta 25. aprillil 107 aastat. 1. jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus, kuhu kuulub enamik ajateenistuse jooksul väljaõpetatavatest üksustest. Brigaadi allüksused õpetatakse välja Tapa ja Jõhvi linnakus ja arvatakse pärast väljaõppe läbimist brigaadi reservkoosseisu.