Kuula Avalikustati "Virumaa suvesaund 2024" esimesed võistluslood

Mart Rauba
Copy
"Virumaa suvesaund 2023" kontsert Art Café hoovis.
"Virumaa suvesaund 2023" kontsert Art Café hoovis. Foto: Marianne Loorents

Muusikakonkursi "Virumaa Suvesaund 2024" võistluslugude esitusloendis olevad palad on kuulatavad ning loend saab jooksvalt lisa. Reedehommikuse seisuga on seal 11 pala. Lugusid saab esitada kuni pühapäeva südaööni, rahvahääletus käivitub teisipäeval, 14. mail.

Kuni nädala viimaste tundideni on osalema oodatud nii laulud kui ka instrumentaalteosed kõikides võimalikes žanrites. Eelžürii sõela läbimiseks on kõige olulisemad tingimused, et lugu oleks originaallooming, et see poleks avaldatud enne 12. märtsi ning et esitajal oleks tugev seos Lääne-Virumaaga. Täpsemad tingimused leiab Suvesaundi kampaanialehelt virumaateataja.ee/suvesaund.

Konkursi lõpetavad kontsert ja auhinnagala, mis toimuvad nagu tavapäraselt Rakvere linna päevade laupäeval, seekord siis 8. juunil Rakvere linna kultuurilaval Rahvaaias. Seal liidetakse rahva häältele kaheksaliikmelise žürii antud punktid ja selgub võidulugu, mille autorid saavad 500 eurot puhtalt kätte.

Tänavu kuuluvad Suvesaundi žüriisse Viru Folgi peakorraldaja Peep Veedla, räpigrupi 5Miinust liige Kohver, poplaulja Heleza, Rakvere teatri näitleja Laura Niils, laulja ja laulukirjutaja Sten-Olle Moldau, ooperilaulja Hälis Rünk, Raadio 2 "Metallioni" saatejuht Risto Mõtus ehk Madox ja eelmise Virumaa Suvesaundi võitja Tuuli Pruul.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles