Päästjatel tuli nädalavahetusel kihutada nii kulu-, võsa- kui ka majapõlengule ning likvideerida kütuse- ja õlileke.
Päästjad tõttasid nädalavahetusel põlengult teisele
Laupäeval kell 14.58 teatati kulupõlengust Rakvere vallas Veltsi külas, kus põleng ohustas läheduses asuvat kuuri. Päästjad panid tule levikule piiri kella 15.17-ks. Kustutada tuli 200 ruutmeetril põlevat kulu.
Kell 20.06 sõitsid päästjad Väike-Maarja valda Pandivere külla, kus põles lahtise leegiga väike mahajäetud maja. Teataja sõnul olid maja juures ära jooksnud lapsed. Päästjate saabumise ajaks oli katusest leek väljas. Põleng lokaliseeriti kell 20.23 ja likvideeriti kella 21.57-ks. Hävis hoone puitosa. Samas hoones käisid päästjad järelkustutust tegemas 12. mai õhtupoolikul.
Pühapäeval kell 15 sõitsid päästjad Rakvere valda Sõmeru alevikku, kus tanklas seisval autol oli purunenud kütusevoolik ja sealt lekkinud kütust. Päästjad katsid maha voolanud kütuse absorbendiga.
Kell 16.23 teatati võsapõlengust Väike-Maarja vallas Kiltsi alevikus Liiduri tänaval. Teataja sõnul levis tuli maja ja metsa suunas ning põleng oli alguse saanud kulupõlengust. Päästjatel tuli kustutada raielangil ligi ühele hektarile levinud maastikupõleng. Kustutustööd lõppesid kell 18.08. Sündmuskohal olid Väike-Maarja, Rakvere ja Koeru kutselised ning Simuna vabatahtlikud päästjad.
Kell 21.20 kutsuti päästjad Tamsalu linna, kus sõiduauto karteri põhi oli viga saanud ja autost lekkis õli. Lekkinud õli katsid päästjad absorbendiga ja korjasid reostuse kokku.
Kell 22.16 tuli häirekeskusesse teade järjest tugevnevast juhtmete kärsahaisust Väike-Maarja alevikus Lõuna tänava kortermajas. Elanikel paluti korterist lahkuda. Päästjad tegid selgeks, et põrandakütte andur oli läinud lühisesse. Põlenguohu vältimiseks võeti kaitse välja ja omanik tegeleb probleemiga ise edasi.
Keskkonnaagentuuri teatel valitseb üle Eesti suur, kohati äärmiselt suur tuleoht. Päästjad paluvad olla kuivas looduses lahtise tulega äärmiselt ettevaatlik. Iga lõkketegija peab tagama, et tuli loodusesse või hoonetele ei leviks. Selleks tuleb teha lõke hoonetest eemale, arvestada tuule suuna ja tugevusega, puhastada lõkkeaseme ümbrus kuivast taimestikust ja piirata ase võimalusel kivide või mullaga. Põlevat lõket tuleb valvata ning hoida käepärast esmased kustutusvahendid – näiteks käsikustutid, ämbrid veega või survestatud veevoolik.