Külgvankripaar Gordejev-Niitsoo takerdus kümnekordse maailmameistri sügavatesse jälgedesse

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Gert Gordejev (paremal) teeb tänavu koostööd Sten Niitsooga.
Gert Gordejev (paremal) teeb tänavu koostööd Sten Niitsooga. Foto: Erakogu

Läänevirulane Gert Gordejev koos korvimees Sten Niitsooga sai külgvankriga krossitsiklite MM-võistluste teisel etapil Hollandis 22. koha. Avasõit läks eestlastel nässu üsna omapärasel põhjusel.

Hollandis asuv Heerde krossirada on Gordejevi sõnul tavaline Hollandi rada, mille omapäraks asjaolu, et ühe ringi aeg võib kõikuda 30 sekundit, ilma et võistleja midagi valesti teeks – kõik sõltuvat sellest, millisesse soonde ehk sõidujälge sattuda. "Oli soont ja oli auku, meie jaoks kohati isegi üle jõu käivalt palju," rääkis Gordejev. "Aga mis seal ikka, punnitasime nii, kuis oskasime."

Kvalifikatsioonisõidul A-grupis olid Gordejev-Niitsoo üheksandad. Esimeses võistlussõidus sõitsid nad pikalt 18. kohal ning kaks konkurenti olid veel püütavad. Kuni ette jäi külgvankrikrossi absoluutne legend, 49-aastane kümnekordne hollandlasest maailmameister Daniël Willemsen. "Kahjuks jäi ta soonde toppama ja meie üritus seepeale soont vahetada ebaõnnestus," ütles Gert Gordejev. "Jäime kinni, ja kui lõpuks välja saime, oli punktikoht juba läinud. Kogu selle pingutuse peale jälle tühjade pihkudega jääda tõmbas tuju suhteliselt nulli. Õnneks abipersonal utsitas juhtunut unustama ja teise sõidu peale mõtlema hakata." 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles