Lääne-Virumaa suurimas keskkooliklassis õpib tublisti üle saja õppuri

Siim Mihailov
, ajakirjanik
Copy
Lääne-Virumaa kõige suurema klassi klassijuhataja Meeli Veia (vasakul) ja üldharidusõpingute õppejuht Kätlin Kruve.
Lääne-Virumaa kõige suurema klassi klassijuhataja Meeli Veia (vasakul) ja üldharidusõpingute õppejuht Kätlin Kruve. Foto: Erakogu

2020. aastal suleti küll Rakvere täiskasvanute gümnaasium, kuid õppetöö pooleli ei jäänud ja jätkus Rakvere ametikoolis. Sel õppeaastal alustas mittestatsionaarses õppes põhi- ja keskhariduse omandamist 189 õppurit, kellest praeguseks on nimekirja jäänud 169. Kogu õpilaskonna peale on ette nähtud üks klassijuhataja, kellel tuleb kõvasti rinda pista ka sotsiaalteemadega.

Lisaks kutseharidusele antakse Rakvere ametikoolis mittestatsionaarset üldharidust. Kuna tööturul nõutakse üha enam ka keskhariduse olemasolu, siis leiavad täiskasvanud järjest tee tagasi koolipinki, et jätkata sealt, kus kunagi pooleli jäädi. Täiskasvanute mittestatsionaarse üldhariduse õppesuuna klassijuhataja ja sotsiaalpedagoog Meeli Veia ütles, et õppimiseks ei olda mitte kunagi liiga vana. "Nende 169 seast võib leida nii 15- kui ka 58-aastase. Keskhariduse omandamine avab palju uksi nii tööturul kui edasiõppimisel. Samamoodi avanevad peale keskkooli ka ülikoolide uksed ja meilt on mindud pea kõigisse Eesti ülikoolidesse. Üks mittestatsionaarse õppe läbinud õpilane õpib momendil kutseõpetajaks ja juba töötab meil," rääkis Veia.

Klassijuhataja sõnul on mittestatsionaarne õpe paljudele tihtilugu viimaseks õlekõrreks, kuid ta tuletas meelde, et see variant on mõeldud eeskätt täiskasvanutele, kellel on koolitee mingil põhjusel pooleli jäänud. "Meieni jõuavad ka põhikoolist väljalangejad, kuid leiame, et vanematega koos elavate laste jaoks on siiski parim lahendus kodulähedases koolis käimine. Mittestatsionaarse põhikooli üldhariduse õppekavale võtame vastu vaid Rajaleidja otsusega noored," kõneles Veia, tuues esile kitsenduse.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles