Välihooaeg algas kergejõustiklastele medalisajuga

Kevin Volter
Lääne-Virumaa võidukas teatenelik.
Lääne-Virumaa võidukas teatenelik. Foto: Marko Mumm

Tartus Tamme staadionil peetud võistlustel võitsid meie maakonna noored kergejõustiklased viis medalit, millest kolm olid kuldsed ja kaks pronksikarva.

Selle aasta esimeste meistrimedalite võitjad staadionialadel selgitati traditsiooniliselt teatejooksudes. Rakvere meeste 4 x 100 m teatevõistkond koosseisus Tristan Konso, Robin Sapar, Albert Annimäe ja Aleks Malm kärpisid eelmise aasta tulemusest enam kui pool sekundit ja püstitasid uue maakonnarekordi ajaga 41,41.

Pea sama koosseisuga võistkonnaga – Albert Annimäed asendas Rasmus Floren – võideti ka väike Rootsi (100 + 200 + 300 + 400 m) teatejooks (aeg 1.56,54).

Kolmanda meistrimedali võitsid Tristan Konso, Arpo Vahula, Rasmus Floren ja Aivar Ellam MU18 ja MU20 vanuseklassi kombineeritud 4 x 110 m tõkketeatejooksus. Nelik jooksis välja aja 1.01,67.

Pronksmedalid võitsid Hendrik Hang, Kert Karm ja Karmo Viru PU18 vanuseklassi 3 x 800 m jooksus – aeg 6.23,01. Sama vanuseklassi 4 x 100 m teatejooksu lõpetasid Kusti Mihkel Priks, Aleksander Metsmaker, Arpo Vahula ja Fredi Karuks viiendana.

Kolmanda ajaga, 43,91, ületas lõpujoone ka noormeeste U20 vanuseklassi teatenelik koosseisus Rasmus Floren, William Lepik, Rihhard Vodja ja Aivar Ellam. Tüdrukute U16 vanuseklassi võistkond, kuhu kuulusid Mia Eleanora Nurmela, Grete Malm, Sofia Merilo ja Romi Vodja, lõpetas 4 x 100 m teatejooksu neljandana (52,06)  ning 4 x 100 m tõkketeatejooksu seitsmendana (1.07,90).