Linnuvaatlejaid oodatakse loendama pesitsevaid linde

Kärt Devaney
Copy
Lindudel on praegu pesitsuse tippaeg, metsas ei ole ainsatki hektarit, kus keegi ei hauks, ehitaks pesa või kantseldaks poegi. Pildil laulurästa pesa.
Lindudel on praegu pesitsuse tippaeg, metsas ei ole ainsatki hektarit, kus keegi ei hauks, ehitaks pesa või kantseldaks poegi. Pildil laulurästa pesa. Foto: Marko Mägi

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub vabatahtlikke linnuvaatlejaid 25. maist 15. juunini osalema haudelinnustiku punktloendusel, et koguda teavet meil pesitsevate lindude kohta. Loendust tegema on oodatud nii varem osalenud kui ka uued vabatahtlikud, kes tunnevad ära meie tavalisemad linnud välimuse, laulu ja häälitsuse järgi. Eriti oodatud on punktloenduste läbiviimine Kesk- ja Lõuna-Eestis.

Loendusperioodil 25. maist 15. juunini tuleb teha enda valitud rajal üks loendus. Osaleja saab ise valida loendusraja, kus tuleb fikseerida 20 loenduspunkti.

Loendust tuleb teha ilusa ilmaga varahommikul alates päikesetõusust ning igas loenduspunktis tuleb viie minuti jooksul kirja panna kõik kuuldud ja nähtud liigid. Samal rajal tuleb loendusi teha igal aastal, sest pikad ja ühtlased andmeread annavad usaldusväärsemad tulemused. Enne loendust tuleb tutvuda täpse metoodikaga lehel www.eoy.ee/punktloendus. Uue loendusrajaga alustamiseks tuleb ühendust võtta koordinaator Renno Nellisega aadressil renno.nellis@gmail.com.

Tagasi üles