Karikavõistlustelt tuli ViKe sportlastele neli kulda

Taavi Kilki võitis ajaga 9.21 3000 meetri takistusjooksu.
Taavi Kilki võitis ajaga 9.21 3000 meetri takistusjooksu. Foto: Marko Mumm

Eesti selle aasta kergejõustiku karikavõistlused peeti olümpiaaastale kohaselt meie esindusstaadionil Kadriorus. Meie maakonna kergejõustiklased võitsid neli väikest karikat ja neljal korral oldi veel esikolmikus.

USA-st tagasi kodumaale tulnud Marleen Mülla võidutulemuseks teivashüppes oli 4.35. Eesti rekord ja Euroopa meistrivõistluste norm 4.50 jäi seekord veel ületamata. 30. juuniks selgub, kas neiul õnnestub reitingu alusel pääseda Euroopa meistrivõistlustele Rooma või mitte.

Berit Saar tegi kuldse duubli, võites tulemusega 49.69 kettaheite ja 14.51 kuulitõuke. Neli päeva varem viis neiu maakonna rekordi numbrid 14.72-le.

Marit Hiiemaa püstitas isikliku rekordi 800 m jooksus. Aeg 2.16,35 andis karikavõistlustel neljanda koha.

Ka mehed näitasid Kadriorus medaliväärilisi sooritusi. Taavi Kilki võitis ajaga 9.21,36 meeste 3000 m takistusjooksu, Robin Sapar oli 21,58-ga teine 200 m jooksus, Tanel Laanemägi oli 60.96-ga kolmas odaviskes ning Rihhard Vodja tuli kolmandaks kolmikhüppes, tulemus 13.17.

Teisena ületasid Aivar Ellam, Robin Sapar, Rasmus Floren ja Aleks Malm lõpujoone 4 x 100 m teatejooksus, aeg 42,12. Henri Eenpuu oli neljas kõrgushüppes – 1,93,  Aivar Ellam oli kuues teivashüppes – 4.70,  Aleks Malm oli kuues 110 m tõkkejooksus – 15,14 ja Rasmus Floren kõrgushüppes – 1.90.