Rekordaasta: silmapaistvaid koolilõpetajaid on tänavu eriti palju

Eva Samolberg
, Virumaa Teataja peatoimetaja
Copy
Rakvere eragümnaasiumi abiturient Kristina Simsalu võtmas vastu tunnustuskirja VIROL-i tegevdirektori kohusetäitjalt Maido Nõlvakult.
Rakvere eragümnaasiumi abiturient Kristina Simsalu võtmas vastu tunnustuskirja VIROL-i tegevdirektori kohusetäitjalt Maido Nõlvakult. Foto: Ain Liiva

Traditsiooniliselt kutsub Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) igal kevadel kokku maakonna parimad koolilõpetajad: gümnasistid, ametikooli lõpetajad, aga ka sisekaitseakadeemia Väike-Maarja õppekeskuse ja Tallinna tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituudi tublimad lõpetajad. Tänavu kogunesid kiiduväärsed Rehbinderi maja saali Rakveres.

VIROL-i hariduse- ja kultuurispetsialist Ingrid Pärnamäe lausus koosviibimise avasõnades, et tegemist on rekordaastaga: kui varem on kutsutute arv maakonna koolide peale olnud poolesaja ringis, siis sel aastal sai kutse vastuvõtule suisa 69 tublit noort inimest. Tõsi, Rehbinderi majas tuli kasutusele võtta suisa mitu ruumi, et ära mahuksid nii kutsutud, nende saatjad kui ka esinejad.

Millest selline erakordne aasta? Rakvere riigigümnaasiumi kui maakonna suurima gümnaasiumi direktor Liisa Puusepp ütles, et nende kooli lõpetab tänavu 120 noort ja ongi erakordselt tugev lend. «Väga tugevad õpilased paistavad lennust silma,» rääkis Puusepp ja lisas, et ei olnud keeruline otsustada, kelle kool

Tagasi üles