KIK avas biometaani tootmise toetuse pea 20-miljonise taotlusvooru

Siim Mihailov
, ajakirjanik
Copy
Gaasitankla Väike-Maarja vallas Ebaveres.
Gaasitankla Väike-Maarja vallas Ebaveres. Foto: Marianne Loorents

Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) avas toetuse põllu- ja metsamajanduse ettevõtetele, et toetada biometaani tootmisüksuste ehitamist ja biogaasi tootmisüksuste ümberehitamist biometaani tootmiseks, taotlusvooru eelarve on 19,6 miljonit eurot.

"Viimase aasta jooksul on maagaasi hind olnud kõikuv ja kättesaadavus ebastabiilne. Seetõttu võiks kohaliku bioenergia tootmise ja kasutamise suurendamine pakkuda vajalikku lahendust. Samuti aitab kohalike kütuste tootmine suurendada riigi valmisolekut kriisideks ja kohalikku julgeolekut," märkis KIK-i energeetika ja liikuvuse valdkonnajuht Krisli Kõrgesaar pressiteates.

Toetust saab küsida biometaani tootmisüksuse ehitamiseks või ümberehitamiseks, et seda saaks kasutada biometaani tootmiseks. Toetust saavad taotleda põllu- ja metsamajandusega tegelevad või nendega seotud äriühingud.

Taotlusvooru eelarve on 19,6 miljonit eurot ja maksimaalne toetussumma taotleja kohta 5 miljonit eurot. Taotlusi saab esitada e-toetuse keskkonnas 13. juunist 23. augustini.

Tänavu aprillis alustas ametlikult tööd biogaasitehas Väike-Maarja vallas Ebaveres, tehas tagab aastase kütusevaru näiteks 80 gaasibussile.

Tagasi üles