Rakvere linnarebaste perekond kolis oma majaalusest peidupaigast ise välja

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Üks neljast rebasekutsikast, kes sündis tänavu suvel Rakvere linnas.
Üks neljast rebasekutsikast, kes sündis tänavu suvel Rakvere linnas. Foto: Jaan Villaku veebikaamera

Paar nädalat tagasi murdsid Rakvere linnaametnikud ja jahimehed pead, mida peale hakata rebaseperega, kes oli kolinud ühele kesklinnas asuvale kinnistule ja seal paikneva maja alla pesa teinud. Rakvere Jahindusklubi tegevjuhi Jaan Villaku sõnul on rebaseproua koos oma nelja kutsikaga nüüdseks eluaseme hüljanud, aga kas loomad metsa tagasi läksid, selles ta kahtleb.

Linnarebaste teema tõusis päevakorda pärast seda, kui inimesed olid informeerinud linnavalitsust kesklinnas elavast metsloomast, kellel olid ka kutsikad. Head lahendust, mida loomadega ette võtta, polnud – selleks et nad metsa tagasi viia, tulnuks korraga kinni püüda terve pesakond koos kutsikate emaga, aga ettevõtmine tundus olevat keeruline.

​Praeguseks on olukord Jahindusklubi tegevjuhi Jaan Villaku sõnul ise lahenenud. "Rebasekutsikad on oma majaaluse uru hüljanud. Võibolla käivad nad seal mõnel hetkel veel puhkamas, aga üldiselt ajavad nad oma rebaseasju juba mujal," rääkis Villak. Uru sissepääsuava ette paigaldatud videokaamera salvestiste põhjal oli Villak tuvastanud neli kutsikat.

Tagasi üles