Skip to footer
Saada vihje

VIDEO Kuula, kuidas puhuvad jahisarve 10-aastane poiss ja teised konkursil osalenud

Rutja lennuväljal toimub nädalavahetuse kolmel päeval jahimeeste ja kaitseliitlaste kokkutulek. Suur laagriplats võõrustab ligi 6000 puhkajat, võistlejat ja niisama lõõgastujat. Kokkutuleku võistlusprogramm algas reede õhtul jahijuttude vestmise ja laupäeva hommikul jahisarve puhumisega.


Sarvepuhujaid oli võistlustules kümme – puhuti nii üksinda kui ka duona ja triona. Kõigil võistlejail tuli ette kanda kohustuslik pala "Šaakal tabatud" ja kaks loosi teel saadud pala. Hinnati nii muusikalist poolt kui ka sarvepuhuja välimust ja esinemisoskust.

Publiku südamed võitis 10-aastane Saaremaa poiss Uku Peeter Peedu. Nii kaasaelajad kui ka žüriiliikmed aplodeerisid talle püsti seistes.

Uku Peeter õpib Orissaare muusikakoolis metsasarve, mängib jalgpalli ja käib vibu laskmas. Tema isa on jahimees ja sealt ka huvi jahisarve puhumise vastu.

"Enne võistlust harjutasin ikka peaaegu iga päev," rääkis ta. "Huuli peab treenima, et õige noot kätte saada."

​Videos esitab Uku Peeter Peedu pala "Kutse söögile", mida ta loosi tahtel pidi mängima ka viieliikmelisele žüriile.

Võistluse võitis maksimaalse punktisummaga – kõik kohtunikud andsid 10 palli – Kehtna Jahindusklubi esindanud Vahur Kotkas, kes oli olnud parim jahisarvepuhuja ka eelmisel kokkutulekul. Teise koha sai Kullavere Jahiühistu duo koosseisus Lauri Kalvik ja Evor Kägu ning õige napilt jäi kolmandaks eelmainitud Uku Peeter Peedu – arvestades tema noorust ja esmakordset esinemist konkursil, oli tegu eriti vägeva saavutusega.

Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts.

Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts rääkis, et kokku saadakse juba 42. korda. "Jahimeeste selts moodustati 1967. aastal ja juba järgmisel suvel toimus Toilas esimene kokkutulek," ütles ta. "Formaat on läbi aastate jäänud samaks: perepuhkus, võistlused, koolitused ja loengud. Tänavu korraldame kokkutuleku koos kaitseliitlastega ja seepärast on meid siia Rutjale kogunenud ligi 6000. Meil on lisaks erialastele ettevõtmistele hulk tegevusi peredele ja lastele. Teeme sporti, toimuvad väga populaarseks osutunud bussiekskursioonid Lääne-Viru maakonda, kus on väga palju huvitavat. Paljudest aladest koosneva võistluse järel selgub ka üldvõitja."

Kommentaarid
Tagasi üles