Rakvere linna arengukavas 2024–2030 tuntakse muret linna haridusvõrgu pärast, kuid lihtsaid ja käegakatsutavaid lahendusi pole viimase seitsme aasta jooksul suudetud leida. Linnavalitsuse delegatsioonid on käinud Eesti erinevates koolides ja ametnikel on tulnud nentida, et tingimused Rakvere koolides on kasinad.
Rakvere linn sätib seitsmendat aastat atra haridusvõrgu reformiks
Seni pole poliitilisel tasandil suudetud ühtset suunda kokku leppida ja lisaväljakutse esitab laste arvu võrdlemisi kiire kasv. "Oleme näinud, mida tähendab kaasaegne õpikeskkond, kus on hea töötada ja ka õppida. Meil on väga hea meel, et Rakverre riigigümnaasium ehitati, mille suurepärastest õppetingimustest saab haridusvõrgu korrastamisel eeskuju võtta. Haridusvõrku oleme püüdnud korrastada juba seitse aastat ja seni pole suudetud saavutada selleks poliitilist kokkulepet. See on linna jaoks suur samm, mis tuleb hoolikalt läbi mõelda nii lapsi kui ka eelarvet silmas pidades. Kuna laste arv on hoolimata prognoosidest ikkagi kasvav, siis meil pole momendil kindlust, et saaksime ühe kooli sulgeda ja ühe koolidest renoveerida. Me ei suuda lihtsalt ette näha, paljude lastega me järgmisel aastal peame arvestama," rääkis Rakvere linnapea Triin Varek.
Ühe kooli renoveerimine on suur samm. Näituseks Tartus on koolide uuendamisel ette näidata nii viie kui ka kahekümne miljoni euro suurune projekt. "Lähiajal tuleb siiski teha otsus, et millist kooli me renoveerima hakkame ja kuidas võiks Rakvere haridusvõrk üldse välja näha. Kas minna torukooli või progümnaasiumi teed?" ütles linnapea.