Lähinädalail tuleb Rakvere linnavolikogul vastu võtta otsus, kas rajame Rakverre jalgpallihalli või mitte. Lapsevanemana ma palun – ärme lase seda võimalust käest.
Arvamus ⟩ Ärme lase seda võimalust käest
Ärme loobu võimalusest saada Lääne-Virumaa ainsa jalgpallihalli omanikuks. Ärme anna tagasi 2,2 miljonit eurot, mille riik on meile eraldanud. Ärme lase tuulde 200 000 eurot, mis on juba kulutatud projekteerimisele ja muudele toimingutele. Olgu siinkohal mainitud, et olen kahe käega ka jäähalli ja rannaalade halli rajamise poolt – neist rääkis linnavolinik Roman Kusma Virumaa Teatajas 14. augustil ilmunud arvamusartiklis. Ma olen 100 protsenti ka Pärdi kontserdimaja ehitamise poolt.
Linnaelaniku, kahe poja ema ja õpetajana olen ma tänulik iga arenduse eest, mis rikastab meie liikumisvõimalusi ja kultuuriruumi. Iga euro, mille me suuname spordi, kultuuri ja hariduse edendamisse, on kahtlemata hästi investeeritud raha. Just need kolm alustala sillutavad teed õnnelikuma elu poole.
Unistada tuleb suurelt, aga kõike korraga ei saa. Järjekorras aga saab küll ja praegu on juba pikemat aega sabas oodanud ja hallist unistanud jalgpallikogukond, kes on vaieldamatult üks elujõulisemaid meie linnas ja maakonnas. Päriselt ka on kurb vaadata, kuidas lapsed ja nende treenerid pool aastat vihma, lörtsi, lund ja libedat trotsides, varbaid ja sõrmi külmetades püüavad säilitada motivatsiooni ja püsida konkurentsis teiste klubidega, kes samal ajal normaalsetes tingimustes treenides teevad suuri arenguhüppeid.
Palun ärge püüdke jalgpallihalli rajamist devalveerida ainult ühe klubi unistuseks ja agendaks. See pole nii.
Kadri Mark
lapsevanem
Linnajuhid muidugi kinnitavad, et väljakuid hooldatakse aasta ringi, ja seda tõepoolest võimaluste piires tehaksegi, aga paraku on meie ilm nii muutlik, et hommikul korrastatud väljak on õhtusteks trennideks juba kasutuskõlbmatu.
Palun ärge püüdke jalgpallihalli rajamist devalveerida ainult ühe klubi unistuseks ja agendaks. See pole nii. Jalgpallihalli saaksid kasutada kõik Rakvere linnas tegutsevad koolid, kus õpib kokku üle 2300 lapse.
Lisaks saaksid halli kasutada maakonna valdade lapsed, noored ja täiskasvanud harrastajad. Ja nad oleksid tänulikud. Jalgpall lihtsalt on väga populaarne. Ilmselt iga liikumisõpetaja kinnitaks teile, et kui anda õpilastele vabalt valida, mida nad liikumistunnis teha sooviksid, hõikaksid päris mitmed neist: mängime jalkat!
Kui meil oleks viisakas olmeruumidega jalgpallihall, saaksime aasta ringi korraldada turniire, kuhu tuleksid üle kogu Eesti ja kaugemaltki külalised, kes kahtlemata jätaksid eurosid meie kohvikutesse, restoranidesse, kauplustesse, spaasse ja hotellidesse.
Praegu viime igas kuus oma jalgpallurid teistesse linnadesse turniiridele ja sellega kanname raha oma kodulinnast välja. Toome selle raha tagasi! Üks turniir toob kohale mitukümmend kuni mitusada inimest olenevalt turniiri suurusest.
Haapsalu külje all Uuemõisas avatud jalgpallihalli valmimise järel kirjutas ajaleht Läänlane, et hall on tohutu menukas ja võistlema tullakse ka Narvast ja Tartust ning hall on pidevalt välja üüritud.
Kindlasti ei tohiks mainimata jätta ega alahinnata ka meie enda jalgpalliklubi JK Tarvas, mille juhtkond ja treenerid on alates 2011. aastast üles ehitanud väga elujõulise ja kõrge spordikultuuriga klubi, kus käib regulaarselt treenimas ca 400 mängijat, neist enamik lapsed ja noored. Lisaks käib igal hooajal mängulises ja lustakas jalgpallitrennis ligi 100 lasteaialast. Seega annab JK Tarvas suure panuse laste liikumisharjumuste kujundamisse juba väga noores eas.
Igal aastal võtavad meie jalgpallurid osa ka rahvusvahelistest turniiridest nii Eestis kui ka välismaal. Mängimas on käidud Soomes, Lätis, Leedus, Rootsis, Taanis, Hispaanias ja Slovakkias.
Kultuuriministeeriumi, Eesti Jalgpalli Liidu ja linnade ning valdade koostöö tulemusena on jalgpallihall viimaste aastate jooksul valminud või valmimas Raplas, Haapsalus, Viljandis, Paides, Kuressaares, Pärnus ja Tartus. Eesmärk on rajada vähemalt üks hall igasse maakonda.