KJK ViKe noormehed lunastasid pääsme koondisesse

Hendrik Hang (320) võitis U18 vanuseklassi 4 km jooksu ja lunastas pääsu koondisesse. Foto: Merlyn Lipp

Kergejõustikuaasta lõpuüritusena kogunesid parimad jooksjad traditsiooniliselt Jõulumäele, et selgitada Eesti murdmaajooksu karikavõitjad ja Eesti murdmaajooksu koondis, võistlemaks maavõistlusel Balti eakaaslastega. Tänavune maavõistlus on leedulaste korraldada.

Meie maakonna noortest tulid karikavõitjateks Rakvere U18 vanuseklassi noormehed Tristan Konso 500 m ja Hendrik Hang 4 km jooksus. Simuna poiss Kert Karm ületas U16 vanuseklassi poiste 2 km jooksu lõpujoone teisena.

Rakverelased Marit Hiiemaa ja Robin Sapar olid kolmandad vastavalt naiste ja meeste 500 m jooksus. Rico Kruus (Rakvere) oli viies U20 vanuseklassi noormeeste 6 km jooksus, Johanna Ly Kivioja (Rakvere) oli seitsmes U14 vanuseklassi tüdrukute 1 km ja Saskia Arpo (Rakvere) kaheksas sama vanuseklassi tüdrukute 500 m distantsil.

Kuna maavõistlusel joostakse vaid pikki distantse, lunastasid koondisekoha maavõistluseks Hendrik Hang ja Kert Karm. Klubide arvestuses saavutas ViKe 31 klubi seas 234 punktiga 15. koha. Võitjaks krooniti SK Elite Sport 407 punktiga.

Tristan Konso (144) teenis karikavõidu 500 m jooksus.