Viru-Nigula vald soovib pargitatraga võitlema hakata

Copy
Pargitatraid on mitu sarnast liiki. Taim paljuneb risoomi ja võsude kaudu. Pargitatrad on Eestis keelatud võõrliigid ja neid ei tohi kasvatada, istutada ega levitada.
Pargitatraid on mitu sarnast liiki. Taim paljuneb risoomi ja võsude kaudu. Pargitatrad on Eestis keelatud võõrliigid ja neid ei tohi kasvatada, istutada ega levitada. Foto: Taavi Sepp

Viru-Nigula valla esindajad on nõu pidanud keskkonnaametiga ja esitanud projektiraha taotluse keskkonnainvesteeringute keskusele (KIK), et asuda võitlusesse pargitatraga. Nimelt on see väljanägemiselt kena ilutaim agressiivne võõrliik, mis vohama pääsedes võtab kohalikelt taimedelt eluõiguse.

Viru-Nigula valla keskkonnaspetsialist Sven Otsmaa rääkis, et praegu on vallas kaardistatud 12 pargitatra kasvukohta kokku väga ligikaudselt 1500 ruutmeetril. "See taim näeb võrreldes sosnovski karuputkega süütu välja, aga ta kasvab ning suurendab oma areaali väga intensiivselt ning surub kohalikud taimed välja," lausus ta. "Tegelema peab temaga kindlasti."

Keskkonnaameti loodushoiutööde büroo juhataja Eike Tammekänd kõneles, et pargitatrad (neid on mitu sarnast liiki – toim) on endiselt populaarsed iluaiataimed, mis on levinud peamiselt eraaedades. "Järjest enam teatatakse pargitatardest ka looduses, kuhu nad jõuavad peamiselt prügi ja aiajäätmete ladestamise kohtadest," lausus ta. "Pargitatar kasvab kõikjal Eestis ning iga kasvukoht on probleem, kuna pargitatra tõrje on väga raske ja iga kasvukoht võib valesti käsitsemisel tekitada uue kasvukoha, kui viia värsked varred ja risoomijupid koos mullaga mujale."

Tagasi üles