Kumu aatriumis on värskelt avatud kunagise Rakvere teatri peakunstniku Erki Kasemetsa installatsioon «Life-file» (1989–2024), mis on Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Seltsi kingitus muuseumile 105. sünnipäevaks. Teosest on välja pandud umbes ühe viiendiku suurune osa.
Kumu näitab Erki Kasemetsa teost «Life-file»
Erki Kasemetsa kunstile on omane säästlik mõtteviis, mis lähtub peamiselt käepärastest materjalidest ja biograafilisest ainesest. Tema kunstniku- ja elutee põimitust kõige enamat väljendavaks protsessuaalseks kunstiteoseks on üle maalitud liitriseid joogipakendeid hõlmav installatsioon «Life-file» (1989–2024).
Maalingute, daatumite või tekstiga varustatud tühjad pakid tähistavad päevi kunstniku elus. Tegemist on kohaspetsiifilise installatsiooniga, mis on võtnud lähtuvalt eksponeerimisruumist kunstniku elutee jooksul erinevaid vorme ja mahte. «Life-file» on Eesti nüüdiskunstiloos üks märkimisväärseimaid prügikunsti teoseid, selle pealkiri viitab installatsiooni algsele tekkeajale – arvutiseerumise kõrgajale –, luues seoseid erinevate andmekandjate ja -kogumikega ning laiemalt kogumise ja informatsiooni talletamisega.
Erki Kasemets (1969) on installatsiooni-, maali-, performance’i- ja teatrikunstnik, kelle looming hõlmab eri tegevusvaldkondi: objektimaali, prügikunsti, polügoonteatrit, isikliku elu süstemaatilist dokumenteerimist, materjalikultuuri, kineetilist kunsti, keskkonna- ja lavakujundusi, rühmituste Vedelik ja P.E.A. tegevuses osalemist jm. Kasemets mõtestab oma praktikat ning töömeetodit brikolaažina, ta loob teoseid sageli olmeobjektidest, mis on katkised, tarbetud või minema visatud. Paljud tema tööd kõnelevad aja ja mälu teemadel subjektiivsest vaatepunktist. (VT)