Rakvere linnavalitsus tegi volikogule ettepaneku hariduslepet mitte sõlmida

Copy
Hariduslepet on ministeeriumis ette valmistatud pikalt, kuid praegu tundub, et paljud Eesti omavalitsused ei soovi sellega liituda. Fotol üks järjekordne selleteemaline pressikonverents. Pildil (vasakult) Harku abivallavanem Robert Lippin, haridus- ja teadusminister Kristina Kallas ning Eesti Haridustöötajate Liidu esimees Reemo Voltri.
Hariduslepet on ministeeriumis ette valmistatud pikalt, kuid praegu tundub, et paljud Eesti omavalitsused ei soovi sellega liituda. Fotol üks järjekordne selleteemaline pressikonverents. Pildil (vasakult) Harku abivallavanem Robert Lippin, haridus- ja teadusminister Kristina Kallas ning Eesti Haridustöötajate Liidu esimees Reemo Voltri. Foto: Margus Ansu

Järgmisel nädalal peetaval Rakvere linnavolikogu istungil on arutlusel haridus- ja teadusministeeriumi koostatud hariduslepe. Linnavalitsuse koostatud eelnõus on ettepanek volikogule hariduslepet mitte sõlmida, kuid lõplik sõna jääb muidugi volikogule.

Üks etteheiteid ministeeriumi koostatud haridusleppele on seotud asjaoluga, et leppega liituvatele omavalitsustele tähendab see täiendavaid finantskohustusi, Rakvere linnale minimaalselt 130 000 eurot aastas.

​Haridusleppe eesmärk on luua raamistik, mis toetab õpetajate töötingimuste parandamist ja haridussüsteemi edendamist. Hariduslepe sisaldab positiivseid elemente, mis võiksid tuua õpetajatele vajaliku stabiilsuse ja arenguvõimalused. Üks neist on karjäärimudel, mis annaks selguse, mis on õpetajalt oodatav saavutus ja kuidas seda väärtustatakse. Samas on leppel puudusi, seisab eelnõu seletuskirjas.

Märksõnad

Tagasi üles