Saada vihje

Libakontod ja võltskaubad: kuidas kasutatud kaupade turul tunda ära petuskeemi?

Copy
Veebipoodides ostlemine võib tunduda lihtsa lahendusena ja aja säästmisena, aga tegelikult on oht petise võrku langeda üsna suur.
Veebipoodides ostlemine võib tunduda lihtsa lahendusena ja aja säästmisena, aga tegelikult on oht petise võrku langeda üsna suur. Foto: Eero Vabamägi

Jõululaupäeva lähenedes mõtlevad paljud kingituste tegemisele, kuid hinnatõus piirab kulutusi, suunates inimesi teise ringi toodete turule. Kasutatud kaupade soetamine võib küll olla soodsam, kuid sellega kaasnevad omad riskid.

Viimasel ajal on hoogu kogunud uus pettus, kus kelmid loovad Facebooki või Yagasse võltskontod, mille kaudu müüvad kallimaid asju hea hinnaga. Parimal juhul saab originaali asemel võltsingu, halvimal juhul tuleb suu puhtaks pühkida nii rahast kui ka kaubast.

«Tänavu aasta novembri seisuga on registreeritud 73 teadet, millest menetlust on alustatud ligi pooltel juhtudel. Murega on politsei poole pöördutud peaaegu igast maakonnast, suuremalt jaolt Harjumaalt,» räägib Rakvere politseijaoskonna veebipolitseinik Getter Kangur. Kõige sagedamini pöördutakse politseisse kontserdipiletite, Apple’i kõrvaklappide ja riiete ostmise korral. «Kaupade ampluaa on tegelikkuses väga lai. Auto varuosad, arvutiosad, nutitelefonid, videomängud, ravimid ja muud taolised tooted.

Tagasi üles